Zamknij

Wyprawka 300 plus. Rafalska zdradza szczegóły programu „Dobry Start”

Redakcja
12.06.2018 14:33
Wyprawka 300 plus. Rafalska zdradza szczegóły programu „Dobry Start”
fot. PAP

– Program „Dobry start” ma przede wszystkim wesprzeć bytowo rodziny w momencie, kiedy rozpoczyna się rok szkolny – powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki. – Program dotyczy przekazania środków netto w wysokości 300 zł dla każdego ucznia szkoły podstawowej, ponadpodstawowej – dodał.

Premier zwrócił uwagę, że zgodnie z obietnicą rozpoczęła się realizacja programu „Dobry start”. „Program dotyczy przekazania środków netto w wysokości 300 zł dla każdego ucznia szkoły podstawowej, ponadpodstawowej, niezależnie od tego, jakie jest kryterium dochodowe, niezależnie od tego, czy to jest pierwsze, czy drugie dziecko” – mówił.

Program Dobry Start - dodatek 300 plus

– W tym programie chodzi nam przede wszystkim o to, by wesprzeć bytowo rodziny w momencie, kiedy rozpoczyna się rok szkolny. Podkreślamy to na różnych spotkaniach, że to jest kolejny powszechny program, dostępny dla każdej rodziny, które mają dzieci w wieku szkolnym, szkół podstawowej, ponadpodstawowej – podkreślił Morawiecki.

Zobacz także

Zaznaczył, że program „Dobry start” będzie funkcjonował niezależnie od innych programów.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zgodnie z rozporządzeniem podpisanym na początku czerwca przez premiera Mateusza Morawieckiego 300 zł świadczenia wypłacanego w ramach programu „Dobry start” będzie przysługiwało niezależnie od dochodu na rozpoczynające rok szkolny dzieci do ukończenia 18. roku życia lub 20. roku życia w razie kontynuowania rozpoczętej przed ukończeniem 18 lat nauki w danej szkole. W przypadku dzieci niepełnosprawnych, uczących się w szkole, świadczenie przysługiwałoby nie dłużej niż do ukończenia 24. roku życia (niezależnie od daty rozpoczęcia nauki w danej szkole).

Po raz pierwszy program ma objąć uczniów rozpoczynających rok szkolny 2018/2019. Przyznawanie i wypłata świadczenia będą realizowane przez gminy, a w przypadku dzieci umieszczonych w pieczy zastępczej – przez powiaty. Świadczenie będzie przyznawane m.in. na wniosek rodzica, opiekuna lub rodziny zastępczej.

RadioZET.pl/PAP/KM