Zabił swoją dziewczynę i 14-miesięczne dziecko. Przyznał się do winy

Redakcja
25.04.2018 17:17
Policja
fot. Wikimedia Commons

Dożywotnie więzienie grozi 35-letniemu mężczyźnie, który przyznał się do zamordowania byłej partnerki i ich 14-miesięcznego dziecka. Prokuratura skierowała w tej sprawie akt oskarżenia do sądu w Radomiu.

Jak poinformowała PAP w środę rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Radomiu Beata Galas, Maciej S. został oskarżony o to, że w maju ub. roku, działając z zamiarem bezpośrednim i ze szczególnym okrucieństwem, zadał kobiecie i dziecku wiele ciosów nożem, czym doprowadził do ich śmierci.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Za te przestępstwa grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy niż 12 lat, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotnie więzienie.

W maju ub. roku w jednym z mieszkań na osiedlu Gołębiów w Radomiu znaleziono ciała 30-latki i jej 14-miesięcznego dziecka. Sekcje zwłok wykazały liczne rany kłute. Obrażenia te spowodowały u obydwu ofiar masywny krwotok i w konsekwencji zgon.

Zatrzymany przez policję Maciej S. przyznał się do tych czynów. Jak wynikało z jego wyjaśnień, między nim a byłą partnerką doszło do sprzeczki dotyczącej ojcostwa dziecka. W toku śledztwa ustalono, że chłopiec był jego biologicznym synem.

Biegli psychiatrzy stwierdzili, że w chwili popełnienia czynu mężczyzna był w pełni poczytalny.

Zobacz też:

 Seryjny morderca w rękach policji. Okazało się, że to pracownik ministerstwa

RadioZET.pl/pap/maal