Zamknij

Lech Wałęsa: będziemy wdzięczni politykom PiS. Poruszające słowa jego syna

Redakcja
31.08.2018 12:14
Lech Wałęsa
fot. PAP

Kilkaset osób towarzyszyło w piątkowy poranek Lechowi Wałęsie przy składaniu kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców. Dziś 38. rocznica podpisania Porozumień Sierpniowych. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Były prezydent powiedział dziennikarzom, że jego zdaniem, wbrew pozorom, za kilka lat możemy być na swój sposób wdzięczni politykom Prawa i Sprawiedliwości.

– Jeśli wyciągniemy wnioski z tych ich złych rozwiązań, jeśli je poprawimy, to będziemy im pomniki stawiać. Za to, że zmusili nas do myślenia i organizowania się – powiedział Lech Wałęsa

Wałęsie towarzyszyli liderzy Koalicji Obywatelskiej, jego syn Jarosław oraz wielu opozycjonistów z lat 80. Dokładnie o 10 otwarto historyczną bramę numer 2 i zrobiono miejsce związkowcom, którzy zarezerwowali sobie Plac Solidarności na cały dzień. 

– Żeby Konstytucja była respektowana, żebyśmy kłócili się na programy i żebyśmy razem wspólnie szukali tych rozwiązań. Żeby Polska rosła w siłę, tak jak sobie życzyłeś ojcze – zwrócił się Jarosław Wałęsa do swojego ojca. 

Obchody Sierpnia '80

Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki świętują rocznicę Sierpnia 80 wraz z „Solidarnością”. Osobne obchody organizują wspólnie Komitet Obrony Demokracji, Koalicja Obywatelska i władze Gdańska.

38 lat temu o godz. 17 w sali BHP Stoczni Gdańskiej podpisane zostało porozumienie między Komisją Rządową a Międzyzakładowym Komitetem Strajkowym reprezentującym ponad 700 zakładów z całej Polski.

RadioZET.pl/Maciej Bąk/DG