39-latek utopił się w Pilicy. Dzieci natknęły się na jego ciało

Redakcja
11.06.2018 20:07
Topielec
fot. Twitter

Wstrząsającego odkrycia dokonała grupa dzieci bawiąca się nad rzeką Pilicą na terenie powiatu tomaszowskiego. Wstępne ustalenia mówią, że do tragedii doszło w sobotę, 9 czerwca, gdy pijany mężczyzna postanowił wykąpać się w rzece.

Policyjne śledztwo wykazało, że 39-latek pił z dwoma znajomymi alkohol nad rzeką w okolicach Niebieskich Źródeł. W pewnym momencie zakomunikował im, że idzie do wody, aby się ochłodzić. Nie udało mu się powrócić na brzeg.

Topielec w rzece

Mimo natychmiastowej reanimacji 39-latka nie udało się uratować. – Gdy znajomi przybiegli na brzeg, próbowali wyciągnąć topielca z wody. W tym samym czasie na miejsce zdarzenia dotarli wezwani policjanci, którzy podjęli reanimację 39-latka do czasu przyjazdu karetki. Czynności te kontynuowała załoga pogotowia ratunkowego – czytamy w komunikacie policji.

27 ofiar w czerwcu

Policyjne statystyki wskazują, że tylko w czerwcu w Polsce utonęło już 27 osób. Upalny maj w statystykach wypadł jeszcze gorzej – 62 ofiary. Policjanci apelują o większą czujność nad wodą i niewchodzenie do rzek i jezior, a także do Bałtyku pod wpływem alkoholu.

Zobacz także

RadioZET.pl/Fakt24.pl/Policja/strz