Zamknij

Organizatorzy 3xVeto: Protest z werwą, bez żartów o Adrianie, bez polityków

Redakcja
24.07.2017 19:17
Organizatorzy 3xVeto: Protest z werwą, bez żartów o Adrianie, bez polityków
fot. Radio ZET

O 18:00 przed Pałacem Prezydenckim rozpoczął się protest "3xVeto", którego głównym założeniem jest brak liderów politycznych na scenie i zasada "no logo", jeśli chodzi o emblematy partyjne. 

Organizatorzy protestu "3xVeto" zaprosili do wygłoszenia wystąpień m.in. działaczy organizacji pozarządowych, reprezentantki Strajku Kobiet, prawników, ekologów.

Na stronie wydarzenia można znaleźć komunikat o powstrzymanie się od znaczków partyjnych i komentarzy "nakręcających agresję". 

"Przypominamy, że obowiązuje formuła NO LOGO i nie dopuszczamy do mikrofonu partyjnych liderów. Protestujemy my - Warszawiacy, Warszawianki, zwykłe Polki i zwykli Polacy. Bardzo was też prosimy, żeby transparenty nie zawierały haseł hejterskich, obraźliwych i nakręcających agresję. Czyli: żadnych historii o kotach, braku seksu, wysyłaniu kogoś do więzienia. Chcemy pokazać, że my - obywatele - jesteśmy ponad te kreowane przez polityków podziały i nie chcemy używać języka, który je wzmacnia. W tej wyjątkowej sytuacji chcemy pokazać, że wszyscy, niezależnie od naszych często różnych światopoglądów, potrafimy wspólnie dostrzec to, co nas łączy!"

Zaplanowano też występy muzyków m.in. Gaby Kulki, Tymona Tymańskiego, Macieja Maleńczuka. 

RadioZET.pl/KM