Zamknij

''SE'': 400 plus zamiast 500 plus. Inflacja kurczy świadczenie

Redakcja
16.07.2018 09:38

Świadczenie Rodzina 500 plus z roku na rok traci na wartości. Rządowy program nie podlega waloryzacji i przez wpływ inflacji jego beneficjenci będą mogli pozwolić sobie na coraz mniej.

500 plus
fot. Bartosz KRUPA/ East News

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

 

O spadającej wartości świadczenia Rodzina 500 plus pisaliśmy na początku roku. Tym razem tematowi przyjrzeli się dziennikarze ''Super Expressu''. Okazuje się, że przez dwa lata obowiązywania sztandarowego programu PiS, wypłaty zmalały o ponad 20 procent.

W Polsce od 2016 roku zdrożały żywność, edukacja, kultura, transport oraz ceny mieszkań. 

Zobacz także

''Świadczenie realnie zmalało aż do 393 złotych. Byłoby nawet więcej, gdyby nie spadek cen odzieży i obuwia, co obniżyło związane z ich zakupem koszta miesięczne o przeszło 20 złotych'' - czytamy w ''Super Expressie''. 

Inflacja w lipcu

W lipcu tego roku ceny dóbr i usług konsumpcyjnych powinny spaść o 0,2 proc. wobec czerwca, natomiast roczny wskaźnik cen wyniesie 1,9 proc. - ocenia Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w komentarzu do danych GUS o inflacji w czerwcu br.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak będziemy reagować na wzrost inflacji?

Resort przypomniał, że według piątkowych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego, ceny dóbr i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2018 roku wzrosły o 0,1 proc. w porównaniu z majem br. W porównaniu z czerwcem 2017 roku ceny wzrosły o 2,0 proc. 

RadioZET.pl/PAP/Super Express/DG