Zamknij

''SE'': 400 plus zamiast 500 plus. Inflacja kurczy świadczenie

Redakcja
16.07.2018 09:38
500 plus
fot. Bartosz KRUPA/ East News

Świadczenie Rodzina 500 plus z roku na rok traci na wartości. Rządowy program nie podlega waloryzacji i przez wpływ inflacji jego beneficjenci będą mogli pozwolić sobie na coraz mniej.

Chcesz śledzić takie informacje? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Czy rząd powinien wprowadzić waloryzację świadczenia 500 plus?

Liczba głosów:

O spadającej wartości świadczenia Rodzina 500 plus pisaliśmy na początku roku. Tym razem tematowi przyjrzeli się dziennikarze ''Super Expressu''. Okazuje się, że przez dwa lata obowiązywania sztandarowego programu PiS, wypłaty zmalały o ponad 20 procent.

W Polsce od 2016 roku zdrożały żywność, edukacja, kultura, transport oraz ceny mieszkań. 

Zobacz także

''Świadczenie realnie zmalało aż do 393 złotych. Byłoby nawet więcej, gdyby nie spadek cen odzieży i obuwia, co obniżyło związane z ich zakupem koszta miesięczne o przeszło 20 złotych'' - czytamy w ''Super Expressie''. 

Inflacja w lipcu

W lipcu tego roku ceny dóbr i usług konsumpcyjnych powinny spaść o 0,2 proc. wobec czerwca, natomiast roczny wskaźnik cen wyniesie 1,9 proc. - ocenia Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii w komentarzu do danych GUS o inflacji w czerwcu br.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Jak będziemy reagować na wzrost inflacji?

Resort przypomniał, że według piątkowych szacunków Głównego Urzędu Statystycznego, ceny dóbr i usług konsumpcyjnych w czerwcu 2018 roku wzrosły o 0,1 proc. w porównaniu z majem br. W porównaniu z czerwcem 2017 roku ceny wzrosły o 2,0 proc. 

RadioZET.pl/PAP/Super Express/DG