Słuchaj
Michał Korościel, Damian Michałowski
Marcin Sońta , Mateusz Ptaszyński
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

400 tys. złotych za kurs j.angielskiego dla urzędników ministra Szyszko

15.09.2017 17:30

Poseł Platformy Obywatelskiej Tomasz Kostuś zapytał resort środowiska o koszt kursu języka angielskiego, który mają odbyć urzędnicy Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Odpowiedź ministerstwa zszokowała nie tylko jego, bowiem jego koszt to aż 400 tys. złotych.

400 tys. złotych za kurs j.angielskiego dla urzędników ministra Szyszko fot. Archiwum RadioZET.pl
Zagłosuj

Czy urzędnicy za szkodliwe dla skarbu państwa decyzje powinni odpowiadać osobiście z własnej kieszeni?

Kostuś 7 września dostał odpowiedź na temat kwoty, jaką resort wydał na kurs. – Czy koszt przeszło 400 tys. zł za kurs językowy nie budzi wątpliwości Ministerstwa Środowiska w kwestii racjonalnych wydatków na tego typu działania? – pytał poseł PO w swojej interpelacji.

Resort potwierdza

Jak podaje portal PolsatNews.pl, polityk w odpowiedzi otrzymał komunikat od wiceministra środowiska. – Pracownicy NFOŚiGW, zwłaszcza wykonujący zadania z zakresu wydatkowania środków pochodzących z funduszy zagranicznych, muszą posiadać stosowne kompetencje językowe, by skutecznie i efektywnie wykonywać swoje zadania – komentował sprawę Mariusz Gajda.

397 tys. złotych brutto

Zdaniem wiceministra środowiska szkolenie urzędników za granicą nie powinno budzić wątpliwości co do racjonalności. – Koszt podróży do Wielkiej Brytanii i z powrotem, czyli koszt biletów lotniczych, pracownik NFOŚiGW będzie opłacał z własnych środków. Wartość całkowita przedmiotu umowy zawartej z wykonawcą na przygotowanie, zorganizowanie i przeprowadzenie indywidualnych szkoleń językowych w Wielkiej Brytanii dla pracowników NFOŚiGW wynosi nie więcej niż 397 tys. zł brutto – cytuje urzędnika „Wprost”.

RadioZET.pl/Wprost/sejm.gov.pl/strz

Oceń