Zamknij

45 proc. Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Nowy sondaż

Redakcja
26.07.2017 17:43
45 proc. Polaków uważa, że sprawy w kraju idą w złym kierunku. Nowy sondaż
fot. East News

Kantar Public zapytał respondentów, co sądzą o ostatnich wydarzeniach w Polsce. Aż 45 proc. z nich uważa, że sprawy w naszym kraju zmierzają w złym kierunku.

Jeśli chodzi o ocenę kierunku, w którym zmierzają sprawy w naszym kraju, 45 proc. uważa, że dzieje się źle, 35 proc. twierdzi, że dzieje się dobrze, a 20 proc. nie potrafi wyrazić się na ten temat jednoznacznie.

Nastroje się pogarszają

Jak podaje PAP, w lipcu, w porównaniu do czerwca, zmniejszył się odsetek ocen pozytywnych o 5 punktów procentowych (z 40 proc. do 35 proc.). Zwiększył się natomiast odsetek osób niezdecydowanych (wzrost o 5 punktów procentowych) oraz osób negatywnie oceniających kierunek biegu spraw w naszym kraju (wzrost o 1 punkt procentowy).

Respondenci odpowiedzieli jeszcze na pytania o stan polskiej gospodarki. 37 proc. uważa, że znajduje się ona w stanie kryzysu (o 6 proc. więcej niż w czerwcu 2017 r.). 30 proc. twierdzi, że jest „lekki kryzys”, a 7 proc. jest zdania, że kryzys jest głęboki.

Zdania są podzielone

51 proc. ankietowanych powiedziało, że polska gospodarka rozwija się prawidłowo. To o 8 proc. mniej niż w poprzednim miesiącu.

Oto, jak społeczeństwo zareagowało na spory o sądy:

Zobacz także

RadioZET.pl/PAP/strz