Zamknij

46-latka zgwałcona w centrum Gdańska

Redakcja
01.08.2017 11:47
46-latka zgwałcona w centrum Gdańska
fot. Pixabay

W centrum Gdańska przy ruchliwej ulicy 46-letnia Krakowianka została napadnięta i zgwałcona. Sprawca po wszystkim zabrał jej pieniądze i karty płatnicze, z którymi poszedł do pobliskiego baru kupić kebaba. Sprawę bada prokuratura.

Około godz. 22 na Hucisku, naprzeciwko Ratusza w ścisłym centrum Gdańska kobietę zaczepił nieznajomy mężczyzna. – Nagle poczułam, że ktoś złapał mnie za rękę i pociągnął do siebie. To był wysoki, bardzo chudy mężczyzna. Chciał wciągnąć mnie głębiej do pobliskiego parku, ale dociągnął mnie do tych barierek od mostku, tam się mocno zaparłam całym ciałem. Myślałam, że jeżeli wciągnie mnie dalej, to mnie zabije. Razem z nim było jeszcze trzech mężczyzn. Gwałcił ten, który mnie złapał – relacjonowała poszkodowana z w rozmowie z reporterem Onet.pl.

Atak w centrum miasta

Kobieta powiadomiła o wszystkim policję. – Najpierw kobieta zgłosiła, że została jedynie okradziona. Po tygodniu zgłosiła się ponownie i poinformowała, że została też zgwałcona – mówi Grażyna Wawryniuk, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Gdańsku w rozmowie z portalem Fakt24.

Prokuratura bada sprawę

Po wszystkim sprawca zabrał zgwałconej kobiecie karty płatnicze, z którymi udał się najpierw do pobliskiego marketu, a później do baru, gdzie zapłacił za kebaba.

Czy Powstanie Warszawskie było potrzebne? Wypowiedz się w naszym serwisie MAM ZDANIE.

RadioZET.pl/Fakt24/Onet/strz