Zamknij

Nowe fakty ws. ojca 5-letniego Dawida. W tle problemy finansowe i hazard?

12.07.2019 08:56
Nowe fakty ws. ojca 5-letniego Dawida. W tle problemy finansowe i hazard?
fot. PAP/Jakub Kamiński

Onet dotarł do nowych informacji w sprawie ojca poszukiwanego 5-letniego Dawida Żukowskiego. Mężczyzna – jak nieoficjalnie podaje portal – miał stosować wobec swojej rodziny przemoc. Prawdopodobnie miał też problemy finansowe i kłopoty z hazardem.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

Do zaginięcia chłopca doszło w środę około godziny 17.00. Jego 32-letni ojciec miał odwieźć dziecko do domu, do matki jednak nie zrobił tego. Mężczyzna najprawdopodobniej popełnił samobójstwo, rzucają się pod pędzący pociąg niedaleko stacji w Grodzisku Mazowieckim.

Akcja poszukiwawcza trwa

W czwartek z kolei, wypłynęły nowe informacje na temat poszukiwanego 5-latka. Jak przekazała rosyjska ambasada, chłopiec ma dwa obywatelstwa – polskie i rosyjskie. - Wydział konsularny ambasady monitoruje sytuację i jest w stałym kontakcie z polską policją, która prowadzi poszukiwania - przekazał agencji TASS rzecznik ambasady Władimir Aleksandrow.

Akcja poszukiwawczą dziecka wszczęto w środę około północy, trwa ona do teraz – krótką przerwą zarządzono jedynie w nocy z czwartku na piątek. Jednak dziś nad ranem poszukiwania wznowiono. Do działań zaangażowano wszystkie możliwe służby. 5-latka szukają policjanci, zawodowi i ochotniczy strażacy, żołnierze obrony terytorialnej a także okoliczni mieszkańcy. Policja używa śmigłowców oraz psów tropiących. Szukający przeczesują obszar obejmujący około 30 kilometrów.

Ojciec Dawida wysłał wiadomość jego matce tuż przed zaginięciem

Według ustaleń dziennikarzy Onetu, matka dziecka po raz ostatni miała kontakt z ojcem Dawida Żukowskiego w środę, po godzinie 18.00. Jak donosi portal, 32-latek miał jej wówczas wysłać wiadomość SMS – policja jednak nie ujawnia jej treści.

Zobacz także

Kiedy kontakt z mężczyzną się urwał, kobieta prawdopodobnie sama pojechała do Grodziska w poszukiwaniu syna. Tam, na posterunku policji zgłosiła jego zaginięcie.

Problemy finansowe i hazard?

Dziennikarze Onetu dotarli do nowych informacji, związanych z sytuacją rodzinną poszukiwanego 5-latka. Według ustaleń dziennikarzy portalu, prawo do opieki nad dzieckiem posiadali oboje rodzice, jednak od 3 tygodni mieszkali oni osobno. Powód separacji pozostaje nieznany.

Zobacz także

Według nieoficjalnych informacji, mężczyzna miał stosować w rodzinie przemoc. Kilka dni przed zaginięciem chłopca, policja miała otrzymać zgłoszenie w tej sprawie.

Ponadto autorzy tekstu podają, że 32-latek miał borykać się także z problemami finansowymi oraz miał kłopoty związane z hazardem. Onet zastrzega jednak, że policja nie potwierdza na razie tych doniesień – funkcjonariusze nie udzielają szczegółowych informacji na temat prowadzonego śledztwa.

Zaginięcie 5-letniego Dawida Żukowskiego

Poszukiwania 5-letniego chłopca z Grodziska Mazowieckiego trwają od zgłoszenia utraty przez rodzinę kontaktu z dzieckiem i jego ojcem. Działania rozpoczęły się w nocy ze środy na czwartek około północy. Trwają już ponad 20 godzin. 5-letni Dawid został zabrany przez ojca z miejsca zamieszkania około godziny 17.00 w środę. Według informacji policji, przed godz. 21.00 ojciec najprawdopodobniej odebrał sobie życie. Mężczyzna zginął potrącony przez pociąg relacji Skierniewice-Warszawa, niedaleko stacji w Grodzisku Mazowieckim. Informacje o śmierci mężczyzny policja z Grodziska otrzymała przed godz. 21.00.

Policja cały czas apeluje do osób, które między godziną 17.00 a 21.00 w środę przebywały w okolicach Grodziska Mazowieckiego lub warszawskiego Okęcia i widziały samochód ojca chłopca. To szara skoda fabia WGM 01K9. Na miejscu pasażera od strony kierowcy na szybie jest zasłona przeciwsłoneczna z logo Zygzaka McQuinna, czerwonej wyścigówki z bajki "Auta". Zdjęcie samochodu udostępniono na Twitterze warszawskiej policji.

Policja znalazła ten samochód, ale ważna jest informacja, którędy jechał. - Dla nas bardzo ważna informacja dotyczy samego pojazdu bez względu na to, czy znajdował się on w ruchu, czy też był pozostawiony na parkingu - wyjaśnił rzecznik Komendy Stołecznej Policji.

Zobacz także

Chłopiec jest ubrany w niebieską bluzę, niebieskie spodnie jeansowe i niebieskie trampki z logo Zygzaka McQueena. Zdjęcie Dawida jest dostępne poniżej:

168-94441
fot.
168-94443
fot.

źródło: Policja Warszawa

Wszelkie zgłoszenia, nawet anonimowe, można przekazywać Komendzie Powiatowej Policji w Grodzisku Mazowieckim, tel. 22 755 60 10 (-11,-12,-13). Można też zatelefonować do najbliższej jednostki policji lub pod numer alarmowy 112.

 

RadioZET.pl/Onet/PAP

C