Czy emeryci dostaną 500 plus na święta? Poszliśmy do sejmu zapytać o to polityków [WIDEO]

Redakcja
23.11.2017 15:54
Czy emeryci dostaną 500 plus na święta? Poszliśmy do sejmu zapytać o to polityków [WIDEO]

Ludowcy zaproponowali ustawę, która wprowadza jednorazowy dodatek (500 zł) dla emerytów. PiS do pomysłu na razie podchodzi sceptycznie, bo nie wie czy w budżecie będą na to środki.

- Łatwo rzucać pomysły prospołeczne, będąc w opozycji i nie biorąc odpowiedzialności za stan finansów publicznych. PSL miało osiem lat czasu na to, żeby w tym okresie przeprowadzać różne projekty - powiedział - Jan Mosiński z PiS.

- Ale to Prawo i Sprawiedliwość składało taką propozycję, 500 plus dla emerytów na święta. W tym ferworze walki o sądy po prostu zapomnieli o sprawiedliwości społecznej. Mówią o wzroście gospodarczym, że jest taka super sytuacja finansów publicznych, a wzrost gospodarczy generuje dodatkowe wpływy do budżetu. Wszystkim siętak chwalą a nie ma dla emerytów - skomentował Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL.

Zgodnie z pomysłem PSL, osoba, która dostaje tysiąc złotych emerytury, otrzymałaby dodatek w wysokości 500 złotych. Do emerytury półtora tysiąca PSL proponuje plus 400 złotych, a do dwóch tysięcy 300 złotych.

RadioZET.pl/maal