Zamknij

Emeryci zaczekają na 500 plus! Znamy hipotetyczny termin

Redakcja
04.11.2017 19:25
Emeryci zaczekają na 500 plus! Znamy hipotetyczny termin
fot. Pixabay

Dopiero pod koniec 2019 roku najubożsi emeryci dostaną swoje 500+ - pisze portal Fakt24.pl. Mimo że przyszłoroczny budżet nie zawiera pieniędzy na ten cel, Elżbieta Rafalska zapewniała, że gabinet Beaty Szydło pracuje nad dodatkowym wsparciem dla seniorów z najniższymi dochodami.

Emeryci mieliby dostawać swoje ''500+'' raz w roku w formie dodatkowej wypłaty. Jej wysokość byłaby uzależniona od kwoty otrzymywanej emerytury. Maksymalne wsparcie miałoby wynieść 500 zł. Taką kwotę dostałyby osoby z najniższą emeryturą. Według wstępnych zapowiedzi, pierwsze wypłaty świadczenia miały ruszyć w grudniu 2018 roku. Plany mogą jednak ulec zmianie. 

Zobacz także

– Przyciskacie mnie państwo w sprawie 500+ dla emerytów, ale spójrzmy na ostatnie zmiany w systemie: 1 marca podnieśliśmy minimalne emerytury do 1000 zł, 1 października obniżyliśmy wiek emerytalny. Więc nie można powiedzieć, że w tym zakresie nic nie robimy – powiedziała ''Faktowi'' minister rodziny i pracy.

Inny z ministrów dodaje, że wypłata 500+ opłaci się PiS pod koniec 2019 rok, tuż po wyborach parlamentarnych. – Jeśli wpływy z podatków będą dobre, można napisać ustawę w październiku, szybko ją uchwalić, tak by do końca roku wypłacić emerytom 500+. Tylko trzeba zdecydować, czy to będzie jednorazowa pomoc czy też regularnie, corocznie wypłacane świadczenie – mówi.

RadioZET.pl/Fakt/DG