Więcej pieniędzy dla emerytów. PiS już postanowił. „Trwają zaawansowane prace”

Redakcja
10.09.2018 08:58
Jarosław Kaczyński
fot. PAP

Znajdą się środki na to, żeby poprawić los emerytów – zapewnił w rozmowie z poniedziałkowym „Super Expressem” prezes PiS Jarosław Kaczyński. Dodał, że sprawa dodatku specjalnego dla tej grupy jest omawiana na posiedzeniach zarówno rządu, jak i kierownictwa PiS.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Według gazety „wygląda na to, że dla emerytów i rencistów nadejdą wreszcie lepsze czasy”. „Prezes PiS Jarosław Kaczyński zdradził »Super Expressowi«, że trwają zaawansowane prace nad projektem 500 plus dla emerytów” – czytamy.

Kaczyński w rozmowie z „SE” powiedział, że sprawa dodatku specjalnego dla emerytów jest omawiana na posiedzeniach rządu i kierownictwa partii. Jak zaznaczył, jest jeszcze „zbyt wcześnie” na przedstawienie konkretnych projektów.

Zobacz także

– Jednak zapewniam, że środki na to się znajdą, że los emerytów będzie poprawiany – podkreślił. W ocenie prezesa PiS „to jest bardzo trudna sprawa”. – Emerytów i rencistów jest ogromna liczba, przeszło 9 mln. Każda niewielka podwyżka to jest ogromna suma. Ale mimo wszystko będziemy w tym kierunku szli – dodał Kaczyński.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: 300 złotych na wyprawkę. Terminy składania wniosków i pierwszych wypłat>>

RadioZET.pl/DG