Zamknij

500 plus dla nauczycieli. Pieniądze nie trafią jednak do wszystkich

Redakcja
20.05.2018 15:28
500 plus
fot. Shutterstock.com

Nauczyciele zasługują na to, by być dobrze wynagradzani — zadeklarowała w rozmowie z portalem Money.pl minister edukacji narodowej. Anna Zalewska przedstawiła szczegóły nowego dodatku dla nauczycieli w wysokości 500 złotych. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Zagłosuj

Nauczyciele powinni zarabiać więcej?

Liczba głosów:

Zgodnie ze wprowadzoną od 1 kwietnia br. podwyżką wynagrodzenie zasadnicze nauczycieli stażystów wzrosło o 86 zł netto, nauczycieli kontraktowych o 87 zł netto, mianowanych o 99 zł netto, dyplomowanych o 117 zł netto. Zdaniem Anny Zalewskiej było to pierwsze drgnięcie w wynagrodzeniach od 2012 roku.

500 plus dla nauczycieli

— Od września 2018 roku rozpoczynamy kolejny, trzyletni krok: nauczyciele z oceną wyróżniającą będą co miesiąc otrzymywać 500 zł. To jest duża odpowiedzialność, dodatkowe środki w budżecie — dodała minister edukacji narodowej w rozmowie z Money.pl.

Zobacz także

Zmiany w wynagrodzeniach proponowane przez Ministerstwo Edukacji Narodowej nie znajdują uznania w oczach nauczycieli. W całej Polsce w połowie maja ruszyła kampania informacyjna ZNP „Chcemy godnie zarabiać!”. W ponad 50 miastach zawisły bilbordy, na których można przeczytać, że wynagrodzenie zasadnicze nauczyciela stażysty wynosi 1751 zł netto.

RadioZET.pl/Money.pl/DG