Zamknij

"500 plus" dla policjantów i służb mundurowych. Kamiński ogłosił podwyżki

24.09.2021 14:04
Mariusz Kamiński
fot. JACEK DOMINSKI/REPORTER

500 złotych podwyżki otrzymają od nowego roku funkcjonariusze służb mundurowych podległych MSWiA. - Osiągnęliśmy porozumienie w sposób istotny polepszające sytuację materialną naszych funkcjonariuszy. Jestem przekonany, że będzie ono dobrze odebrane przez wszystkich - powiedział Mariusz Kamiński, szef resortu spraw wewnętrznych i administracji. 

Podwyżka wynagrodzeń dla służb mundurowych to efekt porozumienia zawartego między MSWiA a przedstawicielami związków zawodowych służb podległych resortowi. 

- Przychodzimy do państwa i przekazujemy naszym funkcjonariuszom - policji, straży granicznej, państwowej straży pożarnej dobre informacje. Osiągnęliśmy porozumienie. Porozumienie w sposób istotny polepszające sytuację materialną naszych funkcjonariuszy - powiedział na konferencji prasowej minister Mariusz  Kamiński.

''500 plus'' dla służb mundurowych. Podwyżki od 1 stycznia 2022 roku

Wiceszef MSWiA Maciej Wąsik poinformował, że osiągnięte w piątek porozumienie przewiduje podwyżkę uposażeń dla funkcjonariuszy służb podległych MSWiA od 1 stycznia 2022 roku w kwocie 677 zł brutto, czyli 500 zł na rękę. - W ramach tej kwoty jest także już zawarta kwota waloryzacji uposażeń przewidziana w projekcie ustawy budżetowej, czyli 4,4 proc. wynagrodzenia - dodał.

- Przyjęliśmy także rozwiązania, które umożliwią podwyżki dla 64 tys. funkcjonariuszy Policji, 11 tys. funkcjonariuszy Straży Pożarnej i 9 tys. funkcjonariuszy Straży Granicznej. To są automatyczne awanse z grupy drugiej na trzecią, z trzeciej na czwartą, z czwartej na piątą i z piątej na szóstą w przeciągu najbliższych 4 lat. Te pierwsze grupy awanse dostaną od 1 stycznia 2022 roku - podkreślił Wąsik.

Wiceszef resortu przekazał, że strona rządowa zobowiązała się również do zniesienia limitów etatowych w jednostkach organizacyjnych Policji, Straży Granicznej i Państwowej Straży Pożarnej. - Jestem przekonany, że to porozumienie jest korzystne zarówno dla nas wszystkich, jako obywateli, jak i bezpieczeństwa ekonomicznego funkcjonariuszy służb mundurowych - dodał Wąsik. 

RadioZET.pl/P