Zamknij

500 plus - kiedy wypłaty w 2019 roku i do którego dnia miesiąca wypłacane są pieniądze?

05.06.2019 16:15
500 plus - kiedy wypłaty w 2019 roku i do którego dnia miesiąca wypłacane są pieniądze?
fot. Shutterstock

Kiedy wypłata 500 plus w 2019 roku i jaki jest termin wypłat pieniędzy z wyrównaniem? Jeśli rodzice nadal chcą otrzymywać pieniądze na dziecko z programu 500 plus, muszą ponownie złożyć wniosek w tym roku. Sprawdzamy szczegóły i najważniejsze terminy, m.in. harmonogram wypłat 500+.

500+ - kiedy wypłata pieniędzy w 2019 roku? Jaki jest termin wypłat 500 plus dla osób, które nie zdążyły złożyć wniosku do końca września? Do którego dnia miesiąca wypłacane są pieniądze? Sprawdzamy szczegóły dla rodziców, którzy będą pobierać świadczenie po zmianach.

500 plus. Prostsze wnioski o wydanie świadczenia

Program 500 plus - wypłaty pieniędzy w 2019 roku [TERMIN]

Wniosek 500+ na nowy okres można składać bezpłatnie już od 1 lipca 2019 roku. Aby otrzymać wypłatę pieniędzy z 500 plus od października, wniosek należy złożyć do końca września 2019 r. W przypadku złożenia wniosku na nowy okres w kolejnych miesiącach, świadczenie będzie przyznawane od miesiąca, w którym rodzic złoży wniosek, a wypłaty przyznanego świadczenia realizowane będą co miesiąc na bieżąco.

Oznacza to, że jeśli rodzice złożą wniosek w terminie od 1 lipca do 30 września 2019 roku, pieniądze otrzymają już w październiku z wyrównaniem za poprzednie miesiące (od lipca). Jeśli rodzic dziecka złoży wniosek po 30 września, świadczenie będzie przysługiwać od miesiąca złożenia wniosku.

500 plus - zmiany od lipca 2019: co się zmieni w wypłacaniu świadczenia? [NOWE ZASADY]

Do którego dnia miesiąca wypłacane są pieniądze z 500+? [HARMONOGRAM WYPŁAT]

Wśród rodziców pojawiają się także pytania, do którego dnia miesiąca wypłacane są pieniądze z 500+ i kiedy można spodziewać się wpłaty na konto. Sytuacja zależy m.in. od nazwiska rodziny, a także od miejsca zamieszkania, ponieważ każdy rejon ma ustalony przez siebie harmonogram wypłat. 500 plus zazwyczaj wypłacane jest pod koniec danego miesiąca. Przykładowo - świadczenie za październik rodzice otrzymają najprawdopodobniej pod koniec miesiąca lub nawet dopiero na początku listopada. Najczęściej wypłaty 500+ realizowane są mniej więcej od 20. dnia każdego miesiąca do maksymalnie 12. dnia kolejnego miesiąca za dany okres.

Warto na bieżąco śledzić informacje harmonogramy wypłat na stronach internetowych odpowiednich dla naszego regionu zamieszkania, ponieważ terminy wypłat 500+ mogą ulec zmianie, np. w przypadku nieotrzymania dotacji celowej na realizację wypłat od wojewody. W takim przypadku wypłaty najczęściej są realizowane do ostatniego dnia miesiąca niezwłocznie po otrzymaniu dotacji.

Przypominamy także, że od 1 lipca 2019 roku wprowadzone zostaje świadczenie również na pierwsze dziecko w rodzinie. Po złożeniu odpowiedniego wniosku rodziny wielodzietne będą otrzymywać dodatkowe pieniądze co miesiąc. Tak zwane "500 plus" przysługiwać będzie niezależnie od dochodu na każde dziecko w rodzinie do ukończenia przez nie 18. roku życia.

Wszelkie dodatkowe informacje na temat programu "Rodzina 500 plus" można znaleźć na stronie internetowej Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.

RadioZET.pl