Zamknij

500 plus od pierwszego dziecka. Pieniądze już w lipcu

Redakcja
23.02.2019 13:16
500 plus
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER

500 plus na pierwsze dziecko - to nowa obietnica PiS przez zbliżającymi się wyborami w 2019 roku. Jarosław Kaczyński zapowiedział, że 500 plus na pierwsze dziecko będzie wypłacane od 1 lipca 2019 roku.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

O nowych elementach programu - "nowej piątce PiS" i zmianach w 500 plus mówił prezes PiS w trakcie sobotniej konwencji Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosław Kaczyński zapowiedział wprowadzenie od 1 lipca 2019 roku 500 plus od pierwszego dziecka. - Mamy nowy program, program trudny. Pierwszy jego punkt to 500 plus od pierwszego dziecka - ogłosił na początku konwencji prezes PiS.

500 plus na pierwsze dziecko

Program 500 plus stał się symbolem naszego rządu, a Polska dzięki niemu stała się symbolem mądrej, nowoczesnej polityki prorodzinnej - mówiła podczas konwencji PiS w Warszawie wicepremier Beata Szydło. Program stał się wspaniałym kołem zamachowym polskiej gospodarki - dodała.

Szydło oceniła, że "tym największym, najważniejszym projektem, prawdziwym przełomem kopernikańskim polskiej polityki prorodzinnej" był program 500 plus.

Wicepremier podkreśliła, że rząd spełnia oczekiwania Polaków m.in. samotnych mam, które oczekiwały rozszerzenia programu 500 plus, tak by obowiązywało także od pierwszego dziecka.

- Spełniamy nasze zobowiązanie w tym zakresie i Jarosław Kaczyński powiedział przed chwilą wyraźnie: jeszcze w tym roku 500 zł dla każdego dziecka - powiedziała wicepremier Szydło.

Zobacz także

- A wiecie państwo gdzie narodził się pomysł programu 500 plus? Oczywiście tam, gdzie rodzą się wszystkie najlepsze projekty dla Polski - na Nowogrodzkiej - dodała.

RadioZET.pl/PAP/DG