Zamknij

Co dalej z 500 plus na każde dziecko? Rafalska: projekt zostanie sfinalizowany lada moment

Magdalena Kulej
14.03.2019 09:22

– W ciągu najbliższych dni pokażemy projekt dotyczący 500 plus na pierwsze dziecko. W ciągu tygodnia powinny rozpocząć się konsultacje społeczne – zapowiedziała w czwartek w TVN24 minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Jak podkreśliła, projekt powinien trafić do Sejmu „tak szybko, jak to możliwe”.

Co dalej z 500 plus na każde dziecko? Rafalska: projekt zostanie sfinalizowany lada moment
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Elżbieta Rafalska, pytana w TVN24, czy projekt dotyczący „500 plus” na pierwsze dziecko jest już ustawowo gotowy, odparła, że „lada moment będzie on sfinalizowany”.

– Najpierw musi trafić do pana premiera, mamy swoją określoną mapę drogową, 21 dni konsultacji, po konsultacjach – więc myślę, że w następnym tygodniu – zostanie przedstawiony – powiedziała minister. „W ciągu najbliższych dni ten projekt będzie ujawniony, dosłownie najbliższych dni. W ciągu tygodnia – najpóźniej – konsultacje społeczne, parlament tak szybko, jak to możliwe” – dodała.

Zobacz także

„Nowa piątka PiS”

W ubiegłym tygodniu premier wraz z ministrami przedstawili harmonogram realizacji projektów z nowej piątki PiS. Zgodnie z zapowiedzią projekty dotyczące „500 plus” na pierwsze dziecko, „trzynastki” dla emerytów, zniesienia podatku PIT dla pracowników do 26. roku życia i niższego PIT-u oraz projekt ws. przywrócenia połączeń komunikacyjnych będą gotowe jeszcze w marcu.

Projekt „Emerytura plus” został już przedstawiony w ubiegłym tygodniu, natomiast – jak informowała rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska – projekt dotyczący przywrócenia połączeń autobusowych ma zostać przedstawiony w tym tygodniu.

W środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała, że 3-4 kwietnia odbędzie się dodatkowe posiedzenie Sejmu; dodała, że Konwent Seniorów podjął również decyzję o skreśleniu pierwszego dnia posiedzenia zaplanowanego na 10-12 kwietnia. Dodała, że to posiedzenie będzie kontynuowane w dniu 25 kwietnia.

Zobacz także

Mazurek zapowiedziała, że Sejm podczas tych posiedzeń będzie procedować rządowe projekty ustaw dot. wysokości świadczeń emerytalnych, finansowego wsparcia rodzin i przywracania połączeń komunikacyjnych. Pytana, czy projekty są gotowe i czy je widziała, odparła: „Ja tych projektów nie widziałam. Wiemy, że to są projekty rządowe. Takie pismo wpłynęło z KPRM. Jak one wpłyną, będziemy znać je szczegółowo, będziemy się do nich odnosić”.

RadioZET.pl/TVN24/PAP/MK