Zamknij

500 plus to za mało. Arcybiskup chce programu Niedziela+

Redakcja
21.08.2017 13:54
500 plus to za mało. Arcybiskup chce programu Niedziela+
fot. PAP

- Rodzina potrzebuje nie tylko pomocy finansowej – programu 500+, ale także czasu dla siebie. Potrzebuje programu ''Niedziela+'' – mówił metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc podczas dorocznej pielgrzymki kobiet do sanktuarium w Piekarach Śląskich. 

Czy należy zamknąć granicę Polski przed uchodźcami. Wypowiedz się w serwisie MAM ZDANIE.

Jak co roku, w tradycyjnym powitaniu skierowanym do kobiet zgromadzonych na kalwaryjskim wzgórzu, metropolita katowicki abp Wiktor Skworc poruszył wiele kwestii społecznych, ważnych dla regionu i kraju.

Jednym z tematów, który - jak mówił metropolita - poruszany jest w Piekarach na przestrzeni ostatnich 50 lat, jest kwestia wolnej niedzieli. - A te słowa, które tutaj kiedyś padły, z tego wzgórza: niedziela jest Boża i nasza, te słowa są hasłem naszego zmagania o niedzielę, o odzyskanie niedzieli przez rodzinę, przez społeczeństwo - podkreślił.

Zobacz także

Arcybiskup Skworc mówił, że "nie może się doczekać" debaty sejmowej i "odpowiedniej ustawy" ws. inicjatywy obywatelskiej "Solidarności" o ograniczeniu handlu w niedzielę. W tym kontekście zaapelował też do szefowej resortu pracy o "więcej empatii wobec kobiet, których symbolem są te z nich, które w niedziele zmuszane są do obsługi kas w supermarketach".

Zdaniem abp Skworca niepodejmowanie tej sprawy jest lekceważeniem stanowiska "S" oraz Konferencji Episkopatu Polski. - Oczekujemy, że posłanki i posłowie z Górnego Śląska podejmą w Sejmie i Senacie działania, zgodnie ze znaną im w tej sprawie opinią wyborczyń i wyborców metropolii górnośląskiej - powiedział.

Zwrócił się też do kobiet, by nieustannie one same dbały o świąteczny i religijny charakter niedzieli w swych rodzinach.

RadioZET.pl/PAP/DG