Nie zaszczepisz dziecka, nie dostaniesz 500 plus. Nowy pomysł w Sejmie!

Redakcja
08.11.2018 12:41
500 plus
fot. Andrzej Hulimka/REPORTER/East News

– Proponujemy, aby wypłata świadczeń w ramach 500 plus była uzależniona od spełnienia obowiązku szczepień – powiedziała w czwartek przewodnicząca klubu Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Gasiuk-Pihowicz w czwartek na konferencji prasowej w Sejmie podkreśliła, że obowiązek szczepień w Polsce powinien być zdecydowanie egzekwowany, ponieważ – jak zauważyła – chodzi o zdrowie i życie dzieci, ale także o bezpieczeństwo osób z obniżoną odpornością. – Aby dodatkowo zmobilizować rodziców do szczepienia dzieci, proponujemy bardzo konkretne rozwiązania. Proponujemy, aby wypłata 500 plus była uzależniona od spełnienia obowiązku szczepień – powiedziała posłanka Nowoczesnej.

– Osoby, które nie będą szczepić swoich dzieci z innych powodów niż powody medyczne, stracą prawo do pobierania zasiłku 500 plus – mówiła Gasiuk-Pihowicz.

Zobacz także

– Jesteśmy przekonani, że jest to rozwiązanie, które będzie dodatkowo mobilizować rodziców do szczepienia dzieci. Niektórzy powiedzą, że jest to dosyć twarde, bezpardonowe rozwiązanie, ale w obliczu grożącego nam kryzysu dotyczącego szczepienia dzieci, w obliczu grożącego nam kryzysu epidemii, warto mobilizować rodziców różnymi metodami do tego, żeby szczepili swoje dzieci – dodała.

500 plus a szczepienie dziecka 

Jak podkreśliła Gasiuk-Pihowicz, podobne rozwiązanie jest znane we Francji czy Australii.

– Nowoczesna popiera także obywatelski projekt ustawy, które warunkuje przyjęcie dziecka do publicznego żłobka, przedszkola od wyszczepienia dziecka na wszystkie szczepienia obowiązkowe – powiedziała posłanka Nowoczesnej.

TO MOŻE CIĘ ZAINTERESOWAĆ: 

RadioZET.pl/PAP/DG