Zamknij

Ważny termin ws. 500 plus. Można stracić 1500 złotych

29.09.2019 20:22
500 plus
fot. PAP

Wnioski na 500 plus na pierwsze dziecko. Każdy, kto chce otrzymać świadczenie ''Rodzina 500 plus'' z wyrównaniem od lipca, czyli w wysokości 1500 złotych, musi złożyć wniosek najpóźniej w poniedziałek.

Chcesz czytać częściej takie artykułu? Dołącz do grupy dla rodziców na Facebooku

Program "Rodzina 500 plus" w nowej odsłonie zakłada przyznanie świadczenia wszystkim dzieciom do 18 lat, bez względu na dochód osiągany przez rodzinę. Osoby, które mają przyznane do 30 września br. świadczenie wychowawcze na drugie i kolejne dzieci, składają jeden wspólny wniosek o ustalenie prawa do świadczenia na wszystkie dzieci.

500 plus na każde dziecko. Do kiedy złożyć wnioski? 

Poniedziałek 30 września to ostatni dzień, aby otrzymać świadczenie z tytułu 500 plus na nowych zasadach, z wyrównaniem od lipca (1500 złotych). Po tym terminie świadczenie będzie przyznawane i wypłacane z wyrównaniem od miesiąca złożenia wniosku.

Żeby otrzymać pieniądze z wyrównaniem należy złożyć wniosek do końca września. Naprawdę warto skorzystać z tej możliwości, to solidny zastrzyk gotówki dla domowego budżetu

szefowa MRPiPS Bożena Borys-Szopa

Według szacunków ministerstwa po rozszerzeniu formuły programu "Rodzina 500 plus", ze wsparcia może skorzystać ok. 6,8 mln dzieci.

500 plus na każde dziecko. Jak złożyć wniosek?

Od początku lipca wnioski o świadczenie można składać drogą elektroniczną: za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej, portalu Emp@tia oraz platformy usług elektronicznych ZUS.

Od 1 sierpnia jest to możliwe także drogą tradycyjną, w formie papierowej.

CZYTAJ TAKŻE: 500 plus dla seniora i niepełnosprawnych. Wnioski online od 1 października 

RadioZET.pl/PAP