Zamknij

Awantura w Sejmie. "Powiedział do mnie: pajacu" [WIDEO]

Redakcja
10.11.2017 12:41
Awantura w Sejmie. "Powiedział do mnie: pajacu" [WIDEO]
fot. Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta

Gorąco w Sejmie podczas 51. posiedzenia. W sieci krąży wideo, na którym widać, jak posłowie zażarcie spierają się w ramach debaty dotyczącej zmian w przepisach o Straży Marszałkowskiej. 

- Cisza teraz, bo mówi poseł na Sejm - grzmiał z trybuny sejmowej poseł PiS Dominik Tarczyński. O posłach opozycji mówił, że są "hipokrytami", a "wycie" niczego nie zmieni. Polityk wspominał, ile pieniędzy poprzednia ekipa rządząca miała przekazać (w ramach wpływów z reklamy spółek Skarbu Państwa) prywatnym mediom. Mówił też, że jako pracownik TVP został zwolniony przez poprzednią ekipę za "konserwatywne poglądy".

Borys Budka wspominał protest aktywistów działających w ramach Obozu dla Puszczy. Zwrócił się personalnie do szefa MSWiA Mariusza Błaszczaka - Polska policja wsadziła do suk 22 osoby. Nie znosicie kogokolwiek, kto ma inne poglądy niż wy - mówił poseł PO. 

Poseł PO Sławomir Nitras mocno krytykował proponowane przepisy dotyczące Straży Marszałkowskiej. - Straż Marszałkowska nie chce bić Polaków, nie chce wynosić Polaków - mówił. Po swoim wystąpieniu zgłosił marszałkowi Kuchcińskiemu, że wicemarszałek Terlecki "nazwał go pajacem".  - A widział Pan, jak Pan wygląda? - zwrócił się do Terleckiego Nitras.

Potem z sali plenarnej dało się słyszeć okrzyki: "Nie pajacuj". 

RadioZET.pl/KM