Zamknij

6 czerwca w Warszawie i innych miastach Polski zawyją syreny

Redakcja
05.06.2017 14:48
Dlaczego wyją syreny 6 czerwca
fot. sxc.hu

Wycie syren 6 czerwca będzie jednym z elementów ćwiczeń pod kryptonimem RENEGADE-SAREX 17/I, które odbywać się będą w celu sprawdzania systemu ostrzegania i alarmowania mieszkańców.

Jak czytamy na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, ćwiczenia odbywać się będą w dniach 6-8 czerwca i właśnie w tych dniach w różnych miastach kraju usłyszymy wycie syren.

"W ramach odbywających się w dniach 6-8 czerwca ćwiczeń RENEGADE zostaną przeprowadzone próby działania syren alarmowych. Sygnały alarmować będą o potencjalnym zagrożeniu z powietrza (...). Celem ćwiczenia będzie zgrywanie Sił Zbrojnych RP oraz administracji publicznej podczas przeciwdziałania zagrożeniom terrorystycznym z powietrza, jak również prowadzenia akcji poszukiwawczo ratowniczej w obszarze morskim i lądowym".

Ćwiczenia RENEGADE-SAREX 17/I w Warszawie i innych miastach

Urząd m.st. Warszawy poinformował na Facebooku, że w stolicy ćwiczenia odbędą się już pierwszego dnia akcji: "We wtorek, 6 czerwca, w godzinach 9-13 na terenie całej Warszawy, w związku z prowadzonymi ćwiczeniami taktyczno-specjalnymi pod kryptonimem RENEGADE-SAREX 17/I, zostaną uruchomione syreny alarmowe i nadane sygnały treningowe".

Tego samego dnia syreny zawyją też m.in. w Łodzi, Trójmieście, Siedlcach czy Katowicach, ale w innych miastach ćwiczenia odbywać się mogą też w kolejnych dniach. Komunikatów z dokładną informacją należy szukać na stronach poszczególnych urzędów miejskich.

RadioZET.pl/SA