Zamknij

60 zdarzeń z udziałem BOR w czasach PO-PSL: wiceszef MSWiA odpowiada na zarzuty opozycji

Redakcja
23.02.2017 11:19
60 zdarzeń z udziałem BOR w czasach PO-PSL: wiceszef MSWiA odpowiada na zarzuty opozycji
fot. PAP

60 wypadków - do tylu tragicznych zdarzeń drogowych z udziałem BOR doszło w czasach rządów koalicji PO-PSL. Przewinienia z czasów kadencji obecnej opozycji wyliczał w czwartek - na sejmowej mównicy - wiceszef MSWiA Jarosław Zieliński. 

Jednym z tematów poruszanych podczas porannej debaty w sejmie była kondycja BOR. Na pytania o działalność Biura odpowiadał wiceminister spraw wewnętrznych i administracji, który sprawuje nadzór nad Biurem Ochrony Rządu. Odpierał też zarzuty opozycji, co do „niespotykanej jak do tej pory skali wypadków z udziałem limuzyn rządowych”.

Zagłosuj

Co sądzisz o zdarzeniach drogowych z udziałem BOR?

Liczba głosów:

- W 2008 roku było ich sześć, w 2009: dziewięć, w 2010: dziesięć, w 2011: trzynaście, w 2012: trzynaście, w 2013: pięć, w 2014: trzy, w 2015: jedno i w 2016 roku jedno zdarzenie drogowe - wymieniał Zieliński, zaznaczając, że dotychczas te przypadki nie były znane opinii publicznej. Jego zdaniem to świadczy o podejściu, jakie do kwestii jazdy kolumn rządowych miała koalicja będąca u władzy mniej więcej do połowy 2015 roku.

Minister przywołał m.in. stłuczkę z udziałem limuzyny byłego szefa MSZ Radosława Sikorskiego z radiowozem w 2010 roku, sytuację z samochodem grupy ochronnej byłej minister zdrowia Ewy Kopacz w tym samym roku czy kolizję samochodu poprzedniego prezydenta Bronisława Komorowskiego w 2014 roku.

Wypełnij PIT-a za darmo i pomóż Fundacji Radia ZET

Zdaniem Jarosława Zielińskiego, posłowie PO i PSL „powinni się wstydzić”, zamiast wytykać władzy każdą sytuację. Minister uważa, że w przypadku PiS nawet zdarzenie jest nagłaśniane i „rozdmuchiwane”.

Tymczasem Platforma Obywatelska zadeklarowała złożenie w Sejmie projektu ustawy mającej „ograniczyć możliwość wykorzystywania kolumn rządowych”. Posłowie opozycji nadali jej skrótową nazwę „stop PiS-pasom”. 

RadioZET.pl/KM