7 granatników w osobowym mercedesie na granicy polsko-ukraińskiej [FOTO]

Redakcja
16.02.2018 18:11
7 granatników w osobowym mercedesie na granicy polsko-ukraińskiej [FOTO]
fot. Archiwum RadioZET.pl

Na przejściu granicznym w Hrebennem funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej natknęli się na 7 ciężkich granatników. Kierowca przewoził je w osobowym mercedesie. Autem jechał obywatel Polski i Ukrainy. Obaj zostali aresztowani.

Podczas rutynowej kontroli funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej na przejściu granicznym w Hrebennem natknęli się na 7 wyrzutni granatników RPG-18 i RPG-22. Wojskowy sprzęt leżał luzem w osobowym mercedesie.

Ciężka artyleria w mercedesie

Kierowca i pasażer zostali aresztowani. Celem śledztwa jest ustalenie, kto był adresatem i kto odbiorcą wojskowego sprzętu. Mercedes miał polskie tablice rejestracyjne.

Śledztwo w toku

Podejrzanych oraz elementy uzbrojeni przekazano funkcjonariuszom miejscowej placówki Straży Granicznej. Dalsze postępowanie w sprawie prowadzi Nadbużański Oddział Straży Granicznej pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Zamościu – czytamy w komunikacie.
Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku.

Znalezione w bagażniku granatniki przeciwpancerne RPG-18 i RPG-22, to radziecki sprzęt opracowany w latach 60-tych i 70-tych ubiegłego wieku. Jak na razie nie ma informacji, dokąd miały trafić.

 

Granica
fot. zdj. Oddziału Celnego w Hrebennem

RadioZET.pl/lublin112.pl/strz