Zamknij

7 społecznych lodówek stanie we Wrocławiu. Mozna podzielić się jedzeniem

Redakcja
11.04.2018 17:11
Społeczne lodowki
fot. Wezpomoz.pl

Świetna inicjatywa na ulicach Wrocławia. Postawiono tam już pięć społecznych lodówek, dzięki którym, można dzielić się jedzeniem z potrzebującymi. Wkrótce ma powstać siedem kolejnych!

Społeczne lodówki we Wrocławiu to pomysł grupy WeźPomóż.pl, która szerzy ideę foodsharingu, czyli dzielenia się jedzeniem. – Mamy przygotowanych siedem lodówek. Są one oklejone i wyposażone m.in. w regulamin korzystania ze społecznej lodówki. Każdy zainteresowany podmiot lub osoba fizyczna, którzy chcieliby postawić taką społeczną lodówkę w mieście, mogą się do nas zgłosić – mówi współzałożyciel grupy „Weźpomóż.pl” Michał Grzesik.

Społeczne lodówki we Wrocławiu

Jest kilka warunków, jakie musi spełniać przyszły „opiekun” społecznej lodówki. – Lokalizacja musi być dostępna dla wszystkich, a samo miejsce powinno być oświetlone, zadaszone, z dostępem do prądu i najlepiej monitorowane. Konieczna jest również zgoda właściciela terenu na postawienie lodówki. Dodatkowo należy wskazać osobę odpowiedzialną, która zadba o czystość i utrzymanie urządzenia w należytym stanie – mówi Grzesik.

Foodsharing – co to jest?

Foodsharing to nic innego, jak dzielenie się jedzeniem. Idea społecznych lodówek narodziła się w Niemczech w 2012 r. i od tego czasu jest propagowana przez wiele osób na całym świecie. We Wrocławiu pierwsza społeczna lodówka stanęła w 2016 r. w akademiku „Arka”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Wroclaw.pl/strz