8 marca - protest kobiet: Kraków, Poznań, Wrocław, Warszawa. PROGRAM

Redakcja
06.03.2017 16:26
Strajk Kobiet 8 marca
fot. Międzynarodowy Strajk kobiet - Fb

8 marca w Polsce i wielu krajach na świecie odbywać się będzie Międzynarodowy Strajk Kobiet. Co będzie się działo w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu i innych miastach naszego kraju? Sprawdzamy aktualny program Strajku Kobiet 8.08. Zobacz, co, gdzie i kiedy.

Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca to kolejne wydarzenie, które - podobnie jak październikowy Czarny Protest - prawdopodobnie przyciągnie tysiące kobiet w Polsce. Tym razem także kobiety ubiorą się na czarno i podczas wielu różnych akcji i wydarzeń demonstrować będą niezadowolenie z łamania ich praw oraz walczyć o "pełnię praw reprodukcyjnych, państwo wolne od zabobonów, wdrożenie i stosowanie Konwencji Antyprzemocowej oraz poprawę sytuacji ekonomicznej kobiet". Wszystkie akcje odbywać się będą pod hasłem "Solidarność naszą bronią". Sprawdzamy, co dziać się będzie w największych polskich miastach.

Zagłosuj

Weźmiesz udział w Międzynarodowym Strajku Kobiet 8 marca?

Liczba głosów:

Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca - Warszawa PROGRAM

1

Strajk Kobiet - Kraków. PROGRAM

- 10:30 - oficjalne rozpoczęcie Strajku na Rynku Głównym,
 - 11:00 -15:00 - haft okupacyjny z Kolektywem Złote Rączki - Bunkier Sztuki, pl. Szczepański 3A. Wejście na hasło "haft okupacyjny" - haftujemy główny transparent,
 -16:30 - !!! MARSZ!!!! Trasa: Rynek Dębnicki - Rynek Główny pod tytułem: "Ściana Furii" - pokrywki, chochle, garnki, gwizdki - robimy hałas - bez skandowania.
 Tego dnia ubieramy się na czarno + czerwone elementy, padł pomysł czerwonej rękawiczki na jednej ręce - pięść to symbol walki o prawa kobiet.

Międzynarodowy Strajk Kobiet: program wydarzeń w Poznaniu

W dniu 8 marca NIE IDZIEMY DO PRACY lub w inny sposób demonstrujemy swoją solidarność z Międzynarodowym Strajkiem Kobiet.

Program wydarzeń i dokładna godzinowa rozpiska zostaną podane wkrótce.

Strajk Kobiet 8 marca we Wrocławiu - co się będzie działo?

W dniu 8 marca NIE IDZIEMY DO PRACY lub w inny sposób demonstrujemy swoją solidarność z Międzynarodowym Strajkiem Kobiet✌️
 - 16:30 spotykamy się na PLACU POWSTAŃCÓW ŚLĄSKICH, a następnie w MARSZU wyruszamy na godzinę 18:00 na demonstrację pod PRĘGIERZ!
 - Trasa przemarszu

Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca - pełna lista wydarzeń w polskich miastach

"Międzynarodowy Strajk Kobiet 8 marca jest w Polsce realizowany przez Ogólnopolski Strajk Kobiet – nieformalną, bezpartyjną inicjatywę kobiet, należących do różnych organizacji kobiecych, a także niezrzeszonych, które zorganizowały Ogólnopolski Strajk Kobiet – Czarny Poniedziałek 3 października 2016 r. w ponad 200 miastach w Polsce i za granicą. Czarne protesty OSK doprowadziły do wycofania się partii rządzącej z procedowanego przez Sejm projektu całkowitego zakazu aborcji. Sukces zawdzięczamy maksymalnemu rozproszeniu naszego protestu – temu, że każda kobieta w Polsce mogła wziąć sprawy w swoje ręce.

Ogólnopolski Strajk Kobiet wpisał się w serię protestów kobiecych w różnych państwach – niedługo po nas na ulice wyszły m. in. Koreanki i mieszkanki wielu krajów Ameryki Łacińskiej. Uważamy, że kobiety są siłą, która może powstrzymać marsz populizmu i neofaszyzmu przez świat – jesteśmy przecież wszędzie. W koalicji Międzynarodowego Strajku Kobiet biorą udział kobiety z prawie 30 państw, planując na 8 marca 2017 r. masowe, solidarne, zróżnicowane działania pod hasłem 'Solidarność naszą bronią'"- czytamy na facebookowym profilu wydarzenia.

RadioZET.pl/Międzynarodowy Strajk Kobiet FB/AS