Zamknij

8 sierpnia rusza nabór ws. dofinansowania w programie Mieszkanie dla Młodych

Redakcja
31.07.2017 18:35
8 sierpnia rusza nabór ws. dofinansowania w programie Mieszkanie dla Młodych
fot. Flickr

Resort infrastruktury i budownictwa poinformował, że 8 sierpnia ruszy nabór ws. dofinansowania mieszkania w ramach "MdM". O dofinansowanie może ubiegać się każdy, kto nie ukończył jeszcze 35. roku życia.

Pomoc w zakupie pierwszego mieszkania

Pomoc w zakupie mieszkania jest możliwa dzięki nowelizacji ustawy o pomocy państwa w nabyciu pierwszego mieszkania przez młodych ludzi. – Chcemy pomóc polskim rodzinom w pozyskiwaniu mieszkań, dlatego oprócz prac nad programem Mieszkanie Plus przygotowaliśmy rozwiązanie, które umożliwi pełne wykorzystanie dostępnych środków w ramach programu Mieszkanie dla Młodych. Dzięki temu kolejne tysiące rodzin będą mogły nabyć własne mieszkanie – mówi szef resortu infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Najpierw wniosek

Aby było możliwe otrzymanie pieniędzy od państwa, najpierw należy złożyć wniosek o dofinansowanie wkładu własnego wraz z wnioskiem o kredyt w dowolnym oddziale jednego z banków biorących udział w programie. Lista banków objętych programem widoczna jest klikając >>W TEN LINK<<

Proste warunki

W programie „Mieszkanie dla Młodych” wziąć może udział każdy, kto nie ukończył jeszcze 35. roku życia (lub ukończy 35. rok życia w 2017 roku); oraz ten, kto nie był dotychczas właścicielem nieruchomości mieszkalnej (nie dotyczy osób wychowujących co najmniej troje dzieci).

Alkohol, wyzwiska i przemoc. Czy tak wygląda prawdziwa twarz polskiej emigracji? Weź udział w dyskusji w serwisie MAM ZDANIE

RadioZET.pl/PAP/strz