Zamknij

Duda: wierzę w wyjaśnienie katastrofy w Smoleńsku. Padły też mocne słowa o wraku i Rosjanach

Redakcja
10.04.2018 09:53
Duda
fot. PAP

— Wierzę, że wyjaśnienie katastrofy smoleńskiej będzie możliwe — powiedział prezydent Andrzej Duda w 8. rocznicę tragedii.

Prezydent przyjechał we wtorkowy poranek na Wawel, gdzie złożył kwiaty przy sarkofagu Lecha i Marii Kaczyńskich. Po ceremonii prezydent przyznał, że czeka na to, aż wszystkie możliwe do pozyskania dowody będą zbadane i dzięki nim poznamy przyczynę katastrofy.

— Najważniejszy chyba w tej sprawie dowód, jakim jest wrak samolotu, cały czas znajduje się w Rosji. Jej władze nie chcą go wydać, co według mnie jest bezprawiem, choćby dlatego, że jest to polska własność. A polska własność powinna do Polski wrócić. To samolot produkcji rosyjskiej, ale Polska go zakupiła. Można zadawać sobie tylko pytanie, dlaczego Rosjanie nie chcą oddać tego wraku — stwierdził.

Andrzej Duda stwierdził, że słyszał o bardzo wielu dowodach, ale nie miał do czynienia z całościowym zestawieniem. Wyraził też jednocześnie nadzieję, że wyniki prac podkomisji smoleńskiej Antoniego Macierewicza zostaną przedstawione.

Zobacz także

RadioZET.pl/PaNa/MP