Zamknij

Zgwałcił 9-latkę i więził w wersalce. Jest opinia biegłych ws. 24-latka

28.10.2019 18:42
Zgwałcił 9-latkę i więził w wersalce. Jest opinia biegłych ws. 24-latka
fot. Lukasz Solski/East News

Biegli psychiatrzy wydali opinię ws. 24-letniego Mateusza K., który w maju bieżącego roku zgwałcił, a następnie uwięził w wersalce 9-letnią dziewczynkę - informuje TVN24. Czy sprawca może uniknąć więzienia? Taka możliwość nie jest wykluczona. Opinia ekspertów może wpłynąć bowiem na decyzję sądu, dotyczącą wysokości i rodzaju kary.

Chcesz śledzić takie informacje na bieżąco? Dołącz do grupy Kronika kryminalna Radia ZET na Facebooku

O sprawie pisaliśmy w maju bieżącego roku. 24-letni Mateusz K. z Gorzowa Wielkopolskiego opiekował się córką znajomej kobiety. Kiedy dziewczynka nagle zniknęła, usiłował tłumaczyć, że oddaliła się sama podczas spaceru. Policję powiadomili wówczas 14-letni brat zaginionej dziewczynki i jego 17-letni kolega. Przekazali funkcjonariuszom, że 9-latka najprawdopodobniej może przebywać w domu Mateusza K.

Zobacz także

Kiedy policjanci wtargnęli do mieszkania 24-latka okazało się, że mężczyzna uwięził dziewczynkę. Zakneblował jej usta i skrępował ręce, a następnie zamknął w wersalce. Wcześniej, Mateusz K. zgwałcił 9-latkę.

Zobacz także

 Dziecko zostało wówczas przetransportowane do szpitala w Gorzowie Wielkopolskim, a 24-latek trafił do aresztu.

Jest opinia biegłych

O opinii biegłych, którzy zbadali Mateusza K., poinformowała stacja TVN24. Z dokumentu, który wpłynął do do Prokuratury Okręgowej w Gorzowie Wielkopolskim wynika, że 24-latek  "miał zdolność rozpoznawania swoich czynów, ale nie potrafił pokierować swoim zachowaniem". Zdaniem ekspertów, przyczynę tego miał być „popęd seksualny” i „ograniczona sprawność intelektualna”. Warto zaznaczyć, że powyższa opinia może być wzięta pod uwagę przez sąd przy orzekaniu wysokości kary.

Zobacz także

Zarzuty

24-latek bezpośrednio po zdarzeniu usłyszał zarzuty dotyczące usiłowania zabójstwa, pozbawienia wolności z wyjątkowym okrucieństwem i doprowadzenie do obcowania płciowego z osobą małoletnią poniżej 15. roku życia.

Zobacz także

RadioZET.pl/tvn24.pl/gazeta.pl