Tłum: Antoni, Antoni! Kaczyński wspomniał o Macierewiczu na 93. miesięcznicy smoleńskiej

Redakcja
10.01.2018 21:23
Tłum: Antoni, Antoni! Kaczyński wspomniał o Macierewiczu na 93. miesięcznicy smoleńskiej
fot. Radio ZET

W środę na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie odbyły się obchody 93. miesięcznicy smoleńskiej. - Jestem przekonany, że w 2018 r. dojdziemy do celu i marsze przestaną już być potrzebne - mówił do zgromadzonych Jarosław Kaczyński. W swoim przemówieniu wspomniał też o zdymisjonowanym z urzędu szefa MON Antonim Macierewiczu. 

- Już niedługo czas podsumowania tego wszystkiego, co uczestnicy tych marszów uczynili dla sprawy, dla prawdy, dla Polski, dla jej siły, godności, dla pamięci tych, którzy polegli, dla pamięci prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, jego małżonki, prezydenta na uchodźstwie Ryszarda Kaczorowskiego i tych wszystkich, którzy zginęli pamiętnego 10 kwietnia 2010 r. w Smoleńsku - powiedział prezes PiS.

- To było i w dalszym ciągu jest wielkie dzieło, jeszcze niedokończone, ale sądzę, że już niedługo będziemy mogli powiedzieć, że ten finał nastąpił - dodał Kaczyński.

Prezes PiS odnosząc się do katastrofy smoleńskiej, dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by ta sprawa nie została zapomniana. - Chwała tym wszystkim, którzy specjalnie, nadzwyczajnie (...) przyczynili się do tego, by ta sprawa nie znikła - mówił.

Zobacz także

Jak stwierdził, w 2010 r. p.o. prezydenta Bronisław Komorowski chciał, by emocje opadły, a cała tragedia została zapomniana. - Chwała tym, którzy stali tutaj z krzyżem, chwała tym, którzy walczyli o prawdę na czele z Antonim Macierewiczem - podkreślił Kaczyński.

- Nasza droga, droga (...) naprawy Rzeczpospolitej, dobrej zmiany, czasem, ze względu na okoliczności jest kręta, ale to, o co was dzisiaj proszę (...) to zaufanie - zakończył.

Zagłosuj

Czy Antoni Macierewicz powinien być szefem MON?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/DG