Zamknij

Incydent z pierwszą damą i Trumpem. Duda komentuje na Twitterze [WIDEO]

Redakcja
07.07.2017 09:35
Trump
fot. You Tube

Furorę w sieci zrobił gif z placu Krasińskich, gdy po przemówieniu Donalda Trumpa, Agata Kornhauser-Duda zignorowała wyciągniętą w jej kierunku dłoń i przywitała się z Melanią Trump. Dziś głos w tej sprawie zabrał Andrzej Duda.

O co chodzi? W internecie krąży krótkie wideo, którego bohaterami są witające się pierwsze pary Polski i Stanów Zjednoczonych. Na nagraniu widać, jak Donald Trump wyciąga rękę w stronę Agaty Kornhauser-Dudy, a ta ignoruje to i wita się z Melanią Trump. Nietęga mina prezydenta USA mówi sama za siebie:

Zobacz także

Pierwsza dama Polski rzeczywiście najpierw uścisnęła dłoń swojej amerykańskiej odpowiedniczki, ale z Trumpem chwilę później również się przywitała - najzwyczajniej w świecie zmieniła kolejność, jeśli chodzi o wykonanie tego gestu. Trudno więc jednoznacznie stwierdzić, czy było to działanie świadome czy przypadek.

Filmik cieszy się oczywiście ogromną popularnością, która dotarła także Pałacu Prezydenckiego. Całe zamieszanie skomentował (w języku angielskim) na swoim profilu na Twitterze Andrzej Duda:

- W opozycji do zaskakujących doniesień: moja żona uścisnęła ręce zarówno panu Trumpowi, jak i jego małżonce po tej wspaniałej wizycie. WALCZMY Z FAKE NEWSAMI - czytamy. 

RadioZET.pl/MP