Dulkiewicz o starcie w wyborach: potrzebuję kilku godzin, kilku dni

Redakcja
22.01.2019 09:45
Dulkiewicz
fot. PAP

– Zdaję sobie sprawę, że jest bardzo mało czasu, ponieważ premier ogłosił już wybory. Potrzebuję jeszcze pewnie kilku godzin, kilku dni. Rozmawiam z różnymi ludźmi, bo to nie jest proste – mówi w Radiu ZET Aleksandra Dulkiewicz. Tak pełniąca obowiązki prezydenta Gdańska odniosła się do swojego startu w walce o fotel prezydenta miasta.

Główna zastępczyni tragicznie zmarłego Pawła Adamowicza była gościem Radia ZET w porannym programie Łukasza Konarskiego.

Podziękowania dla Tuska 

Dulkiewicz podziękowała Donaldowi Tuskowi za słowa napisane przez niego na Twitterze. Szef Rady Europejskiej opublikował wpis: „Gdańszczanie w tych smutnych dniach znów pokazali, co znaczy solidarność i godność, a młodzi zastępcy Pawła zyskali powszechne uznanie i szacunek. Olu, prowadź nasze miasto – tak wszyscy odczytujemy wolę Twojego szefa”.

– Takie słowa płyną z różnych stron. Dziękuję za te słowa panu przewodniczącemu Donaldowi Tuskowi. Biorę je poważnie pod uwagę – mówi Aleksandra Dulkiewicz. Przyznała jednocześnie, że jeszcze nie skupia się na tym, jak może wyglądać zbliżająca się kampania: „Skoro jeszcze myślę o kandydowaniu, to nie myślę o kampanii”.

Co z poparciem i przynależnością do PO?

P.o. prezydenta Gdańska przyznaje, że toczą się rozmowy z przedstawicielami Platformy Obywatelskiej dotyczące wyborów. „Cały czas rozmawiamy, choć przede wszystkim są to jednak rozmowy przyjaciół, środowisk, różnych ludzi, którzy znali pana prezydenta. Jeszcze jednak rozmawiamy o tej stracie” – mówiła w „Gościu Radia ZET”.

Zobacz także

Jak dodał, rozważa różne scenariusze dotyczące swojej przynależności politycznej – zarówno w Platformie, jak i poza nią. „Zgodnie ze statutem PO, kiedy zawiesza się na własną prośbę, a tak było w moim przypadku, po trzech miesiącach podlega się skreśleniu z listy członków, ale ja takiej informacji jeszcze nie dostałam” – powiedziała Łukaszowi Konarskiemu.

Obejrzyj i przeczytaj całą rozmowę z Aleksandrą Dulkiewicz na RadiaZET.pl!

Aleksandra Dulkiewicz przypomniała jednocześnie o działalności stowarzyszenia „Wszystko dla Gdańska”, założonego przez Pawła Adamowicza. „W Gdańsku zawarliśmy koalicję między Koalicją Obywatelską, bo pamiętajmy, że to jest ruch szerszy niż tylko PO, i stowarzyszeniem »Wszystko dla Gdańska«, więc w Gdańsku mamy koalicję podpisaną, zawartą, działamy razem” – mówi Łukaszowi Konarskiemu.

RadioZET.pl/MP