Zamknij

Zandberg zapowiada listę w eurowyborach. I ma propozycję dla wszystkich, "którzy są na lewo od PO"

Redakcja
08.01.2019 11:27
Zandberg
fot. PAP

Będzie lewicowa lista w wyborach do Parlamentu Europejskiego - zapowiedział jeden z liderów Partii Razem Adrian Zandberg na wtorkowej konferencji prasowej środowisk lewicowych. Wyciągamy rękę do wszystkich, którzy są na lewo od PO - dodał.

Zagłosuj

Na jakie ugrupowanie oddasz głos w eurowyborach?

Liczba głosów:

Na konferencji prasowej w siedzibie Razem, w której wzięli udział m.in. przedstawiciele Unii Pracy, PPS, OPZZ, Ruchu Sprawiedliwości Społecznej oraz ruchu Wolność i Równość, Zandberg poinformował, że organizacje te deklarują, że "będzie lewicowa lista w wyborach do PE", a Polacy "nie będą skazani na wybór między prawicą zamordystyczną a prawicą liberalną".

Zandberg proponuje lewicowy blok

- Budujemy otwarty, lewicowy blok, wyciągamy rękę do wszystkich, którzy są na lewo od PO, ale też mówimy jasno: już powoli nadchodzi czas decyzji; bo taki jest wybór, przed którym stoimy: można budować albo prospołeczną, propracowniczą lewicę, która stoi po stronie pracowników, która stoi po stronie lokatorów, która walczy o Europę socjalną, albo można zostać wasalem liberałów, wasalem Grzegorza Schetyny - mówił Zandberg.

Zobacz także

Jak ocenił, pomysł, że wybór "tylko pomiędzy Grzegorzem Schetyną i b. przewodniczącym Młodzieży Wszechpolskiej Romanem Giertychem u jego boku a Jarosławem Kaczyńskim i b. przewodniczącym Młodzieży Wszechpolskiej panem (Adamem) Andruszkiewiczem u jego boku" jest "obraźliwy dla Polaków".

Jak będą wyglądały listy do europarlamentu?

- Miliony Polaków chcą polityki prospołecznej i chcą państwa, które nie decyduje za nich w sprawach obyczajowych, w sprawach światopoglądowych; ich interesy może reprezentować tylko lewica - przekonywał członek zarządu Partii Razem.

Zobacz także

Ostatecznej decyzji w sprawie formuły startu do europarlamentu nie podjęło dotąd SLD, które równolegle do negocjacji ze środowiskami lewicowymi prowadzi rozmowy m.in. z PO, PSL i Nowoczesną o szerokiej liście "ugrupowań prodemokratycznych".

RadioZET.pl/PAP/MP