Zamknij

Uwaga kierowcy. Spore utrudnienia w ruchu. Dziś wizyta Andrzeja Dudy i wiceprezydenta USA w Auschwitz

Redakcja
15.02.2019 11:30
Uwaga kierowcy. Spore utrudnienia w ruchu. Dziś wizyta Andrzeja Dudy i wiceprezydenta USA w Auschwitz
fot. Tomasz Kawka/East News

Kierowcy podróżujący w piątek autostradą A4 na trasie między Katowicami a Krakowem będą musieli uzbroić się w cierpliwość. W tym rejonie spodziewane są dziś znaczne utrudnienia. Powód? Właśnie w piątek odbywa się wizyta prezydenta Andrzeja Dudy i wiceprezydenta Stanów Zjednoczonych Mike'a Pence'a w Auschwitz.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W godzinach pomiędzy 13.30 a 14.30 lepiej skorzystać z alternatywnych tras lub przesunąć podróż na inną porę – ostrzega małopolska i śląska policja. Utrudnienia w ruchu na autostradzie A4 przewidywane są przede wszystkim na jezdni w kierunku Krakowa, za węzłem Byczyna w Jaworznie. Jezdnia nie będzie zamykana, ale mogą tam wystąpić znaczne spowolnienia w ruchu i spore korki.

Andrzej Duda i Mike Pence w piątek w Auschwitz

To właśnie w piątek prezydent Polski i wiceprezydent USA Mike Pence składają wizytę w byłym obozie zagłady Auschwitz-Birkenau. Problemy z przejazdem będą mieli więc również podróżujący na terenie Oświęcimia i Brzezinki. Utrudnienia mogą występować do około godziny 16.

– Mieszkańców i kierowców prosimy o wyrozumiałość i stosowanie się do poleceń funkcjonariuszy biorących udział w zabezpieczeniu. Służby będą dokładać wszelkich starań, aby zminimalizować utrudnienia w ruchu – mówi Małgorzata Jurecka, rzecznik prasowy policji w Oświęcimiu.

Andrzej Duda i Mike Pence na teren byłego obozu Auschwitz I wejdą przed południem przez historyczną główną bramę z napisem „Arbeit macht frei”. Zwiedzą muzealną ekspozycję i oddadzą hołd pomordowanym przed Ścianą Straceń, a także przy Pomniku Ofiar znajdującym się pomiędzy ruinami dwóch największych komór gazowych w miejscu zagłady Żydów. Nie wiadomo jeszcze, czy prezydenci wygłoszą oświadczenia.

Zobacz także

RadioZET.pl/gazetakrakowska.pl/PAP/PT/MK