Zamknij

ABW chciała zatrzymać Leszka Czarneckiego? Jest oficjalny komunikat

Redakcja
16.11.2018 19:47
Leszek Czarnecki
fot. W.STROZYK/REPORTER/East News

Służby specjalne podległe ministrowi koordynatorowi ds. służb specjalnych nie podejmowały jakiejkolwiek próby zatrzymania Leszka Czarneckiego. Informacje w tej sprawie są nieprawdziwe - stwierdził w komunikacie rzecznik ministra koordynatora ds. służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Informacje o tym, że funkcjonariusze ABW próbowali zatrzymać miliardera Leszka Czarneckiego , podała Gazet Finansowa. Dziennikarze „GF” mieli ustalić, że do próby zatrzymania doszło na lotnisku dla VIP-ów 9 listopada, czyli tego samego dnia, kiedy Sejm przyjął tzw. ustawę o KNF.

Zobacz także

W limuzynie biznesmena funkcjonariusze ABW mieli znaleźć jednak tylko telefony Czarneckiego. „GF” poinformowała też o rzekomych zarzutach, jakie planowano postawić biznesmenowi. Miały dotyczyć braku nadzoru nad Idea Bankiem. Jak napisano w artykule, „w ABW wszczęto zaś postępowanie mające na celu ustalenie źródła wycieku informacji o planowanym zatrzymaniu”.

Doniesienia te szybko skomentował mec. Roman Giertych, pełnomocnik Leszka Czarneckiego. W rozmowie z portalem Money.pl stwierdził:

„Byłby to niesłychany skandal przecieku z prokuratury mającego na celu ochronę wobec byłego już szefa Komisji Nadzoru Finansowego. Aż nie chce się wierzyć, że mogło przyjść komuś do głowy tak instrumentalnie używać organów wymiaru sprawiedliwości do próby ochrony skorumpowanych przestępców”.

Zobacz także

Tymczasem w piątek wieczorem informacje o próbie zatrzymania Czarneckiego zdementował Stanisław Żaryn.

"W związku z pojawiającymi się doniesieniami medialnymi informuję, że służby specjalne podległe Ministrowi Koordynatorowi nie podejmowały jakiejkolwiek próby zatrzymania Leszka Czarneckiego. Informacje w tej sprawie są nieprawdziwe" - napisał w komunikacie.

Jak dodał, w ABW nie toczy się też żadne postępowanie w sprawie rzekomego wycieku informacji.

RadioZET.pl/PAP/JŚ