Obywatel Rosji zatrzymany przez ABW! Działał w Państwie Islamskim

Redakcja
13.12.2018 11:20
ABW
fot. Wikimedia.Commons

28 listopada zatrzymany został obywatel Federacji Rosyjskiej narodowości czeczeńskiej Alvi A. Podejrzany jest o popełnienie przestępstwa terrorystycznego. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany – dowiedziała się PAP.

Zatrzymanie mężczyzny to efekt współpracy funkcjonariuszy ABW i policji – wynika z informacji PAP. Ze zgromadzonych materiałów wynika, że Alvi A. był członkiem organizacji terrorystycznych działających na terenie Turcji i Syrii. Brał również czynny udział w działaniach militarnych na Bliskim Wschodzie w szeregach Państwa Islamskiego. Mężczyzna usłyszał w prokuraturze zarzuty popełnienia czynów opisanych w art. 258 ust. 2 Kodeksu karnego – dowiedziała się PAP.

ABW zidentyfikowała podejrzanego jako członka grupy zajmującej się wsparciem logistycznym organizacji terrorystycznych. Zatrzymany Czeczen utrzymywał na terytorium Polski kontakty z innymi radykałami, z których kilku zostało już deportowanych do kraju pochodzenia – wynika z informacji PAP.

Zobacz także

Wobec Alviego A. prowadzono również postępowania przygotowawcze, w których miał on status podejrzanego w związku z zarzutem organizowania nielegalnej migracji. Jak dowiedziała się PAP, na wniosek Prokuratury Okręgowej w Warszawie Alvi A. został tymczasowo aresztowany.

RadioZET.pl/PAP/MP