Abp Depo: Boleśnie wróciły wypowiedzi, że Konstytucja ma iść przed Ewangelią

Redakcja
16.08.2018 23:51
Abp Depo: Boleśnie wróciły wypowiedzi, że Konstytucja ma iść przed Ewangelią
fot. Karol Porwich/EastNews

Podczas środowej mszy na Jasnej Górze metropolita częstochowski abp Wacław Depo wyraził ubolewanie, że w Polsce Konstytucja jest ważniejsza od Ewangelii.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku 

W homilii abp Depo nawiązał do setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości i do Bitwy Warszawskiej.

- Dzień 15 sierpnia 1920 głęboko wpisał się nie tylko w historię naszej ojczyzny – to był przełomowy moment obrony cywilizacji europejskiej, w której trwamy od pokoleń. Nie wszyscy chcą to uznać, że ten dzień i następujące po nim wydarzenia były cudem czynu militarnego za sprawą Maryi Zwycięskiej i cudem jedności Polaków, broniących po wielu latach zaborów odzyskanej ojczyzny - powiedział arcybiskup.

Zobacz także

Metropolita odniósł się do obecnej sytuacji politycznej w Polsce. - Bardzo boleśnie powróciły w ostatnim czasie wypowiedzi, że w Polsce rządzi Konstytucja, a nie Ewangelia, że Konstytucja ma iść przed Ewangelią – podkreślił. 

Arcybiskup przypomniał w homilii, że przed kilkoma dniami argentyński Senat odrzucił projekt ustawy legalizującej aborcję do 14. tygodnia ciąży.

- Episkopat Argentyny, ojczyzny Ojca Świętego Franciszka, dziękując za tę odważną decyzję politykom, wskazał na wielkie duszpasterskie wyzwanie – aby głosić Ewangelię życia z jeszcze większą jasnością wartości życia, że każde i całe życie jest ważne - zaznaczył hierarcha.

RadioZet.pl/PAP/PDT/bm