Zamknij

Abp Henryk Hoser po raz kolejny trafił do szpitala. "Stan jest poważny"

30.07.2021 23:41
Abp Henryk Hoser w ciężkim stanie w szpitalu
fot. Michal Wozniak/East News

Abp senior Henryk Hoser w czwartek ponownie trafił do szpitala, jego stan jest poważny. "Proszę wszystkich diecezjan o otoczenie chorego modlitwą" – napisał w specjalnym apelu ordynariusz diecezji warszawsko-praskiej bp Romuald Kamiński.

Arcybiskup Henryk Hoser ponownie trafił w tym roku do szpitala. Abp senior przebywa w nim od czwartku, 29 lipca. "Stan księdza arcybiskupa seniora jest poważny" – przekazała na stronie internetowej diecezja warszawsko-praska.

"Proszę serdecznie wszystkich diecezjan o otoczenie Chorego modlitwą indywidualną. Powierzam duszpasterzom pamięć o tej intencji w modlitwie wspólnotowej – wspomnienie w modlitwie powszechnej podczas Eucharystii, podczas adoracji czy różańca itp. Niech towarzyszy Księdzu Arcybiskupowi nasza jedność z nim wyrażona w ofiarowanej w jego intencji modlitwie brewiarzowej" – prosił hierarcha.

Arcybiskup Henryk Hoser trzeci raz w szpitalu w ciągu roku. Wcześniej przeszedł Covid-19

Abp Hoser w kwietniu 2021 r. zachorował na Covid-19 i trafił do szpitala w czasie tzw. trzeciej fali zakażeń koronawirusem. Drugi raz był hospitalizowany w maju, tym razem z powodu powikłań po przebytej chorobie.

Abp Hoser był ordynariuszem diecezji warszawsko-praskiej w latach 2008-2017. Po osiągnięciu wieku emerytalnego papież Franciszek mianował go wizytatorem apostolskim w Medjugorie, mieście w Bośni i Hercegowinie, gdzie – według relacji sześciorga dzieci – w 1981 r. miała objawić się Matka Boża.

RadioZET.pl/PAP/Diecezja.waw.pl