Abp Jędraszewski Człowiekiem Roku. Doceniono słowa o „tęczowej zarazie"

14.01.2020 13:42
Abp Marek Jędraszewski
fot. Jan Graczynski/East News

Abp Marek Jędraszewski po raz kolejny doceniony. Tym razem metropolita krakowski, autor szeroko komentowanych słów o groźnym „ekologizmie” czy „tęczowej zarazie” został wybrany Człowiekiem Roku 2019 Klubów "Gazety Polskiej".

Abp Marek Jędraszewski otrzymał nagrodę klubów "Gazety Polskiej" i został uznany Człowiekiem Roku. Dlaczego? Bo „dał się poznać jako niezłomny obrońca wiary i głosiciel prawdy”, a co więcej „nie uległ zastraszaniu i represjom”. Tak pisze o metropolicie krakowskim Ryszard Kapuściński, szef Klubów "GP".

„Gazeta Polska” doceniła arcybiskupa m.in. za słowa o „niebezpiecznym ekologizmie” czy „tęczowej zarazie” i za ostrzeżenia przed „ideologią LGBT będącej zaprzeczeniem wizji, jaką miał Bóg”.

Wrogowie Kościoła, którzy w ohydny sposób zaatakowali krakowskiego metropolitę za słowa prawdy o ideologii LGBT, nie spodziewali się, że ich furia odniesie przeciwny skutek

- napisał Kapuściński, podkreślając, jak wielkie wsparcie otrzymał abp Jędraszewski po „wielkiej agresji  przedstawicieli lewicy” wobec niego. „Polacy, którzy z pokorą znosili falę nienawiści wobec katolików i świętych symboli religijnych, przemówili jednym głosem. Nie możemy na to pozwolić! Non possumus!" - czytamy.

Wszyscy, którzy Go znają, którzy z Nim rozmawiali, wiedzą, że to człowiek niezwykłej Wiary, który daje Nadzieję i roztacza wokół swojej osoby niezwykłą Miłość do ludzi. To skromny kapłan bezgranicznie oddany Chrystusowi i Kościołowi. To wielkie szczęście, że Polacy mają takiego arcybiskupa, który, nie zważając na opinię innych, nie obawia się szczerze opisywać rzeczy takimi, jakie są. Zła nazwać złem, a grzechu – grzechem

– napisał prezes klubów Kapuściński na łamach „GP”.

Jak zaznaczył, coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów "Gazety Polskiej" to nagroda od członków prawie 500 klubów, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. "Nie przyznaje jej żadne gremium, lecz ludzie, dla których Polska jest najważniejsza. Jest uhonorowaniem ciężkiej pracy, wiedzy, odwagi i poświęcenia w służbie dla Polski. W tym roku przyznaliśmy nagrodę kapłanowi, który służy Bogu, służy Polakom" – podkreślił.

Przypomnijmy, że dwa miesiące wcześniej abp Jędraszewski został laureatem Międzynarodowej Nagrody Instytutu Wacława Felczaka „Strażnik Wartości” przyznawanej przez tygodnik „Do Rzeczy”. Również wtedy, w laudacji na jego cześć, przypomniano wypowiedź o „tęczowej zarazie, chcącej opanować nasze dusze, serca i umysły”.

RadioZET.pl/PAP/GP