Zamknij
Abp Jędraszewski nagrodzony za heroiczne głoszenie prawdy
fot. Tomasz Jastrzebowski/REPORTER

Abp Jędraszewski otrzymał Nagrodę im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego. Tym razem metropolitę krakowskiego doceniono za heroiczne wskazywanie drogowskazów i głośny sprzeciw wobec „prowadzących na manowce ideologii, takich jak LGBT, genderyzm i ekologizm”.    

Arcybiskup Marek Jędraszewski znów został nagrodzony. To nie pierwszy raz w tym roku, choć ten dopiero się zaczął. W ubiegłym tygodniu informowaliśmy o mianowaniu metropolity krakowskiego na Człowieka Roku 2019 Klubów "Gazety Polskiej". Nagrodę dostał, bo „dał się poznać jako niezłomny obrońca wiary i głosiciel prawdy”, a co więcej „nie uległ zastraszaniu i represjom”. Tak pisał o metropolicie krakowskim szef Klubów "GP" Ryszard Kapuściński (zbieżność nazwisk przypadkowa). Docenił arcybiskupa m.in. za słowa o „niebezpiecznym ekologizmie” czy „tęczowej zarazie” i za ostrzeżenia przed „ideologią LGBT będącej zaprzeczeniem wizji, jaką miał Bóg”.

Abp Jędraszewski nagrodzony za „heroiczne wskazywanie drogowskazów”

Tym razem abp Jędraszewski otrzymał Nagrodę im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego, przyznawaną przez Fundację Źródło. Nagrodę odebrał w piątek w Politechnice Krakowskiej.

Kapituła 24. edycji wydarzenia uhonorowała metropolitę krakowskiego m.in. za to, że "odważnie, w świecie opanowywanym przez tzw. poprawność polityczną, wskazuje drogowskazy prowadzące ludzi do zbawienia, wskazuje, w jaki sposób rodziny we współczesnym świecie powinny tę drogę przebywać”.

Przedstawienie prawdy o błędnych, prowadzących na manowce ideologiach, takich jak LGBT, genderyzm i ekologizm, wpisuje się jednoznacznie w posługę myślenia Naukowca, Duszpasterza, Metropolity

- zaznaczyła Kapituła. "Chcemy podkreślić rolę, jaką wypełnia arcybiskup (…). Odnajduje drogowskazy, które prowadzą do zbawienia i pokazuje je – niekiedy musi pokazywać je aż heroicznie z tego względu, że nie zawsze prawda jest chętnie prezentowana" – powiedział dziennikarzom członek kapituły nagrody prof. Janusz Kawecki. Jak dodał, decyzja o nagrodzie dla abp. Jędraszewskiego była podyktowana także opiniami płynącymi od czytelników do redakcji "Źródła".

RadioZET.pl/PAP/