Zamknij

Msza z okazji rocznicy powstania. Abp Jędraszewski mówił o ''tęczowej zarazie''

01.08.2019 20:52
Marek Jędraszewski
fot. ADAM WOJNAR/POLSKA PRESS

W Bazylice Mariackiej w Krakowie odbyła się msza święta z 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Liturgii przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski, który ostrzegał wiernych przed nową, tęczową zarazą. 

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

1 sierpnia w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego w bazylice Mariackiej odbyła się uroczysta msza święta. W Eucharystii wzięli udział m.in. minister Andrzej Adamczyk, wojewoda Piotr Ćwik i kurator Barbara Nowak. Jak podaje krakowska ''Gazeta Wyborcza'', liturgii przewodniczył arcybiskup Marek Jędraszewski. Metropolita krakowski po 15 minutowym przypomnieniu przebiegu Powstania Warszawskiego, postanowił poruszyć temat tolerancji i środowisk LGBT. 

Mija 75 lat od tamtych wydarzeń. Z ich mogił narodziła się młoda Polska. Czekać trzeba było bardzo długo. Najpierw do 1989 roku, do pierwszych przebłysków odzyskiwania suwerenności przez nasze państwo

Arcybiskup Marek Jędraszewski

Arcybiskup Jędraszewski stwierdził, że Polsce zagraża nowa zaraza. - Czerwona zaraza już po naszej ziemi nie chodzi. Co wcale nie znaczy że nie ma nowej, która chce opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie marksistowska, bolszewicka, ale zrodzona z tego samego ducha - neomarksistowska. Nie czerwona, ale tęczowa - mówił w homilii. 

Zobacz także

Powtórzę to, co wczoraj powiedziałem na Jasnej Górze. Największa tolerancja, a zarazem szczyt nietolerancji. Na ustach tych, którzy głoszą wszem i wobec tolerancję pojawiają się przemoc, poniżanie, szyderstwo z najświętszych znaków: Matki Boski Częstochowskiej, a ostatnio symbolu Polski Walczącej

METROPOLITA KRAKOWSKI

Arcybiskup Marek Jędraszewski poz akończeniu kazania zebrał od wiernych gromkie brawa. 

RadioZET.pl/Gazeta Wyborcza

C