Zamknij

Abp Jędraszewski w Boże Ciało atakuje LGBT. Twierdzi, że to deprawacja dzieci

20.06.2019 13:12

Podczas procesji Bożego Ciała metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski mówił o karcie LGBT i deprawacji dzieci. - Wprowadzane przez niektóre samorządy do polskich szkół karta LGBT i instrukcje WHO uderzają w prawdę o człowieku - argumentował. 

Abp Jędraszewski w Boże Ciało atakuje LGBT. Twierdzi, że to deprawacja dzieci
fot. Jan GRACZYNSKI/East News

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W Krakowie procesja  Bożego Ciała przeszła ze Wzgórza Wawelskiego Drogą Królewską na Rynek Główny.

Abp Jędraszewski podkreślił, że "w obecnym marnym czasie - jak mówił poeta - powszechnego kłamstwa, fake newsów, fałszywych narracji nie wolno nam pozwolić na to, aby w naszych duszach, w naszych sumieniach zwyciężało zło". Zwłaszcza - jak zaznaczył "zło kłamstwa, które z ogromną agresją, przy wsparciu wielkich pieniędzy odnosi się do samego człowieka, do jego natury i jego godności".

Wprowadzane przez niektóre samorządy do polskich szkół: karta LGBT i instrukcje WHO, dotyczące tak zwanego wychowania seksualnego młodzieży i dzieci, w tym także bardzo małych dzieci, są w istocie rzeczy programami ich deprawacji i wprost uderzają w tę prawdę o człowieku, którą swoim nauczaniem i swoimi cudownymi znakami, swoją śmiercią i swoim zmartwychwstaniem objawił nam Pan Jezus abp Marek Jędraszewski
Uderzają wprost w prawdę o małżeństwie i rodzinie jako związku kobiety i mężczyzny. Uderzają w prawdę o dzieciach, które należy kochać i właśnie od nich uczyć się wewnętrznej prawości i czystości serca metropolita krakowski

Tę wypowiedź wierni nagrodzili oklaskami.

Boże Ciało: Abp Jędraszewski o karcie LGBT i instrukcjach WHO

Arcybiskup mówił też, że ostatnio mnożą się w Polsce "tak zwane marsze równości, podczas których w imię tolerancji dochodzi do szyderstw z ludzi wierzących, do bluźnierstw wobec Najświętszego Sakramentu, do profanacji wizerunku Matki Boskiej Częstochowskiej". Przypomniał, że w Rypinie jakiś człowiek podczas porannej mszy świętej niszczył siekierą ołtarz, a we Wrocławiu ciężko zraniono księdza Ireneusza Bakalarczyka tylko dlatego, że miał na sobie kapłańską sutannę.

- Jak długo jeszcze będzie trwało przyzwalanie na hejt i na mowę nienawiści? – pytał abp Jędraszewski.

Dodał, że dzisiaj "akty agresji wobec ludzi wierzących są przez niektórych polityków i celebrytów usprawiedliwiane w imię tolerancji jako prawo do wolności słowa, do samorealizacji i własnej ekspresji artystycznej".

RadioZET.pl/PAP