Zamknij

Abp Jędraszewski „Strażnikiem wartości”. Doceniono słowa o „tęczowej zarazie”

08.11.2019 12:03

Abp Marek Jędraszewski został uroczyście uznany za „strażnika wartości”. Podkreślając jego zasługi, przypomniano m.in. wypowiedź w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, podczas której padły słowa o „tęczowej zarazie”. Te właśnie słowa, zdaniem przyznających nagrodę, „zabłysnęły niczym światło latarni morskiej nad Wisłą”.

abp Jędraszewski
fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Arcybiskup Marek Jędraszewski został laureatem Międzynarodowej Nagrody Instytutu Wacława Felczaka „Strażnik Wartości” przyznawanej przez tygodnik „Do Rzeczy”. Wyróżnienie zostało arcybiskupowi wręczone w czwartek na Zamku Królewskim w Warszawie, a przyglądali się temu m.in. premier Mateusz Morawiecki, wicepremier Piotr Gliński, minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro i szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu mijającej kadencji Ryszard Terlecki. Na gali nie pojawił się Andrzej Duda, obecnym na Sali przeczytano jednak list od prezydenta.

Zobacz także

W laudacji na cześć abp. Jędraszewskiego, „kuriera z Krakowa, posłańca, a zarazem strażnika wartości”, przypomniano o wkładzie w proces beatyfikacyjny Jánosa Esterházyego, który pomagał polskim uchodźcom w czasie drugiej wojny światowej i o wypowiedzi w 75. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Jak mówił wtedy, „czerwona zaraza już nie chodzi po naszej ziemi, ale pojawiła się nowa, neomarksistowska, chcąca opanować nasze dusze, serca i umysły. Nie czerwona, ale tęczowa”.

Wygłoszone w rocznicę Powstania Warszawskiego słowa sprzeciwu wobec destrukcyjnych względem człowieka, rodziny i rodziny rodzin – czyli narodu pseudo-prawd, zabłysnęły w tym roku niczym światło latarni morskiej nad Wisłą, ale także nad Dunajem i Wełtawą, i w wielu innych miejscach świata

– mówił Maciej Szymanowski, dyrektor Instytutu Felczaka współpracujący z tygodnikiem „Do Rzeczy”.

Warto wspomnieć, że wcześniej tego samego dnia abp Jędraszewski był gościem Telewizji Republika, gdzie po raz kolejny powtórzył, że ideologia LGBT to zaraza. „Jest zaprzeczeniem wizji, jaką miał Bóg, stwarzając człowieka na swoje podobieństwo” – dodał. W piątek z kolei w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku arcybiskup przekonywał: „Gdzie nie ma obiektywnych wartości i prawdy, gdzie się przedstawia coraz to bardziej przerażające karykatury miłości, tam w krok za tym wszystkim idzie łamanie najbardziej podstawowych praw osoby ludzkiej”.

Zobacz także

RadioZET.pl/Do Rzeczy