Abp Głódź w Gdańsku: ani ulica, ani zagranica

Redakcja
25.12.2017 10:33
Abp Głódź w Gdańsku: ani ulica, ani zagranica
fot. Karolina Misztal/REPORTER

Polskich spraw nie rozstrzygnie ani ulica, ani zagranica, ani ręka podniesiona w Brukseli - powiedział w poniedziałek podczas Pasterki w Katedrze Oliwskiej w Gdańsku metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź. Odniósł się w ten sposób do działań opozycji na forum europejskim.

Zagłosuj

Rozdział Kościoła od państwa:

Liczba głosów:

Hierarcha w kazaniu krytykował tych, którzy "negują suwerenność naszego ustawodawstwa".

Zobacz także

Jak mówił, "nie wolno na kilka dni przed Bożym Narodzeniem mylić święta Bożego Narodzenia z Halloween i straszyć królem Herodem”.

- Święta Bożego Narodzenia dla nas to święta wielkie, to cenna tradycja. Kardynał Stefan Wyszyński ilekroć udawał się za granicę w czasach PRL-u, konfliktu, za Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nigdy nawet o I sekretarzach źle nie mówił, nie mówiąc też o problemach w ojczyźnie – mówił arcybiskup.

''Więcej jest w tym propagandy niż czynów''

Metropolita gdański poruszył też w homilii temat uchodźców.

- Mówi się o tym, ale więcej jest w tym propagandy niż czynów, o potrzebie przyjęcia uchodźców. My wiemy co to jest emigracja i co to jest uchodźstwo, szukanie obcej ojczyzny. Z samej naszej archidiecezji skierowaliśmy konkretnych 843 adresów do rodzin w Syrii, które mamy na utrzymaniu. To jest też dzieło. Niech tam żyją, pracują, cieszą się własnym niebem i niech się modlą przy naszej pomocy – zaznaczył.

RadioZET.pl/PAP/DG