Zamknij

Absolwenci gimnazjów w całej Polsce dostali nieważne świadectwa. Brakuje jednej rzeczy

Redakcja
28.06.2017 10:46
Absolwenci gimnazjów w całej Polsce dostali nieważne świadectwa. Brakuje jednej rzeczy
fot. Pomorskie Kuratorium Oświaty

Absolwenci gimnazjów w całej Polsce stawili się w piątek na zakończeniu roku szkolnego. Okazuje się, że wielu z nich otrzymało nieważne świadectwa ukończenia szkoły. Chodzi o mały, lecz istotny detal.

Uczniowie z wielu szkół w Bydgoszczy, Gdańsku, Krakowie i Koszalinie otrzymali świadectwa bez umieszczonego w lewym dolnym rogu symbolu. Ministerstwo Edukacji Narodowej wprowadziło Polską Ramę Kwalifikacyjną, której symbol powinien znaleźć się na świadectwie. Bez niego można stwierdzić, że dokument jest nieważny.

Przykra niespodzianka

Przyszli licealiści o całej sytuacji dowiedzieli się po fakcie, gdy zaczęli składać dokumenty w szkołach średnich. – Córka chciała złożyć świadectwa w wybranym liceum i usłyszała, że jest ono nieważne. Rozpłakała się – komentowała mama jednej z absolwentek w rozmowie z portalem Pomorska.pl.

Co należy zrobić?

Co zatem powinni zrobić absolwenci gimnazjów, którzy zauważyli brak znaczka Polskiej Ramy Kwalifikacyjnej? Najlepiej, jakby zgłosili się do swoich szkół po odbiór poprawionych dokumentów. Poniżej przedstawiamy wzór prawidłowego, ważnego świadectwa. W lewym dolnym rogu powinien znaleźć się znak „PRK”:

ww
fot. Pomorskie Kuratorium Oświaty

RadioZET.pl/Pomorska.pl/Gazeta.pl/strz