Zamknij

Adam Andruszkiewicz wiceministrem!

Redakcja
31.12.2018 14:36
Adam Andruszkiewicz wiceministrem!
fot. S.MASZEWSKI/REPORTER/East News

Premier podpisał nominację Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji. Oficjalna informacja na ten temat pojawiła się już na stronie Ministerstwa. Jak informuje Wirtualna Polska, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej i poseł koła Wolni i Solidarni – ma m.in. działać na rzecz cyfrowego rozwoju wschodniej części kraju.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W oficjalnym komunikacie na stronie Ministerstwa Cyfryzacji czytamy, że:

„28 grudnia 2018 roku Premier Mateusz Morawiecki powołał Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji”.

Według informacji Wirtualnej Polski Andruszkiewicz ma zajmować się też reprezentowaniem interesu obywateli wobec polityk takich firm, jak Facebook.

Zobacz także

„Będą podejmowane próby stworzenia instrumentów umożliwiających skuteczną sieć komunikacji obywateli z dużymi portalami społecznościowymi” – cytuje portal swojego informatora, który zna kulisy nominacji.

Jego zdaniem Andruszkiewicz ma też przekonywać Polaków do korzystania z e-usług i pomagać we „wdrażaniu usług cyfrowych za pomocą portali społecznościowych”

Atutem byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej mają być jego… bardzo duże zasięgi w sieci.

Kim jest Adam Andruszkiewicz?

Urodzony w 1990 r. Andruszkiewicz to absolwent Instytutu Historii i Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Białymstoku. Ma tytuł magistra stosunków międzynarodowych. Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Cyfryzacji jest specjalistą ds. medialnych oraz członkiem Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Andruszkiewicz posłem po raz pierwszy został jesienią 2015 roku. Do Sejmu wszedł z listy Kukiz'15. Mandat poselski zdobył startując w okręgu w Białymstoku, uzyskując 15 tys. 668 głosów poparcia.

W listopadzie 2017 r. opuścił klub Kukiz'15 i przeszedł do koła Wolni i Solidarni, którego przewodniczącym jest Kornel Morawiecki. Obecnie jest posłem niezrzeszonym.

W latach 2015–2016 Andruszkiewicz był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Związany był także z Ruchem Narodowym i stowarzyszeniem Endecja. 

RadioZET.pl/wp.pl/JŚ