Adam Andruszkiewicz wiceministrem!

Joanna Śpiechowicz
31.12.2018 14:36
Adam Andruszkiewicz wiceministrem!
fot. S.MASZEWSKI/REPORTER/East News

Premier podpisał nominację Adama Andruszkiewicza na wiceministra cyfryzacji. Oficjalna informacja na ten temat pojawiła się już na stronie Ministerstwa. Jak informuje Wirtualna Polska, były prezes Młodzieży Wszechpolskiej i poseł koła Wolni i Solidarni – ma m.in. działać na rzecz cyfrowego rozwoju wschodniej części kraju.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

W oficjalnym komunikacie na stronie Ministerstwa Cyfryzacji czytamy, że:

„28 grudnia 2018 roku Premier Mateusz Morawiecki powołał Adama Andruszkiewicza na stanowisko sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji”.

Według informacji Wirtualnej Polski Andruszkiewicz ma zajmować się też reprezentowaniem interesu obywateli wobec polityk takich firm, jak Facebook.

„Będą podejmowane próby stworzenia instrumentów umożliwiających skuteczną sieć komunikacji obywateli z dużymi portalami społecznościowymi” – cytuje portal swojego informatora, który zna kulisy nominacji.

Jego zdaniem Andruszkiewicz ma też przekonywać Polaków do korzystania z e-usług i pomagać we „wdrażaniu usług cyfrowych za pomocą portali społecznościowych”

Atutem byłego prezesa Młodzieży Wszechpolskiej mają być jego… bardzo duże zasięgi w sieci.

Kim jest Adam Andruszkiewicz?

Urodzony w 1990 r. Andruszkiewicz to absolwent Instytutu Historii i Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Białymstoku. Ma tytuł magistra stosunków międzynarodowych. Według informacji zamieszczonych na stronie Ministerstwa Cyfryzacji jest specjalistą ds. medialnych oraz członkiem Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Andruszkiewicz posłem po raz pierwszy został jesienią 2015 roku. Do Sejmu wszedł z listy Kukiz'15. Mandat poselski zdobył startując w okręgu w Białymstoku, uzyskując 15 tys. 668 głosów poparcia.

W listopadzie 2017 r. opuścił klub Kukiz'15 i przeszedł do koła Wolni i Solidarni, którego przewodniczącym jest Kornel Morawiecki. Obecnie jest posłem niezrzeszonym.

W latach 2015–2016 Andruszkiewicz był prezesem Młodzieży Wszechpolskiej. Związany był także z Ruchem Narodowym i stowarzyszeniem Endecja. 

RadioZET.pl/wp.pl/JŚ