Zamknij

Andruszkiewcz twierdzi, że "nigdy nie był faszystą". Mówi też o swoich kompetencjach

Redakcja
02.01.2019 12:33
Andruszkiewicz
fot. Stefan Maszewski/Reporter

Nigdy nie byłem faszystą - twierdzi nowy wiceminister cyfryzacji Adam Andruszkiewicz. Wyjaśnia także jakie - jego zdaniem - czynniki zaważyły na decyzji o powołaniu go w skład rządu. 

Andruszkiewicz zaraz po ogłoszeniu decyzji o wejściu do rządu Mateusza Morawieckiego udzielił wywiadu "Super Expressowi", w którymi bronił się przed zarzutami o sympatie faszystowskie. – Nigdy nie byłem „faszystą”. To ideologia, która mnie brzydzi, podobnie jak komunizm - powiedział. Większą część rozmowy zajmuje jednak kwestia jego rzekomych kompetencji, które miałyby mu pomóc w piastowaniu stanowiska sekretarza stanu w Ministerstwie Cyfryzacji. 

Zobacz także

– Owszem, znam się na tym. Wielokrotnie zarządzałem przeróżnymi organizacjami zrzeszającymi wielu ludzi - mówił dziennikarce "SE", dodając: - Przede wszystkim, posiadam wykształcenie wyższe, to ważna kompetencja. Poza tym, czy ministrowie cyfryzacji rządu PO, Michał Boni oraz Rafał Trzaskowski, byli informatykami? Nie byli. Nie trzeba być informatykiem ani programistą, aby pełnić funkcję, którą miałem zaszczyt objąć. Nie zgadzam się z twierdzeniem, że stanowiska w rożnych resortach mogą obejmować jedynie osoby, która mają wykształcenie kierunkowe.

Doświadczenie w social media

Oprócz posiadania wyższego wykształcenia i zarządzania ogólnopolską organizacją, Andruszkiewicz wśród swoich atutów wymienił także zasięgi, jakie osiąga jego działalności internetowa. Nie ukrywał również, że social media o dziś kluczowa droga dotarcia do odbiorców. 

- Proszę pamiętać, że stoi za mną mnóstwo młodych ludzi i to jest duża siła. Widać to zresztą na moim koncie na Facebooku. Moje zasięgi w sieci oscylują często wokół kilku milionów odbiorców miesięcznie - stwierdził. 

Kim jest Adam Andruszkiewicz?

Według informacji, zamieszczonych przez Ministerstwo Cyfryzacji, urodzony w 1990 r. Andruszkiewicz to absolwent Instytutu Historii i Nauk Politycznych na Uniwersytecie w Białymstoku, z tytułem magistra stosunków międzynarodowych, specjalista ds. medialnych i członek Rady Absolwentów Instytutu Historii i Nauk Politycznych Uniwersytetu w Białymstoku.

Zobacz także

Andruszkiewicz jest posłem po raz pierwszy, jesienią 2015 r. do Sejmu wszedł z listy Kukiz'15. Mandat poselski zdobył startując w okręgu w Białymstoku, uzyskując 15 tys. 668 głosów poparcia. W listopadzie 2017 r. opuścił klub Kukiz'15 i przeszedł do koła Wolni i Solidarni, którego przewodniczącym jest Kornel Morawiecki. Obecnie jest posłem niezrzeszonym.

W latach 2015-16 sprawował funkcję prezesa Młodzieży Wszechpolskiej, w latach 2016-18 zaś kierował stowarzyszeniem Endecja. Była także członkiem Ruchu Narodowego. 

RadioZET.pl/se.pl/MP