Rzecznik praw obywatelskich o kontroli Facebooka

Redakcja
06.04.2017 15:51
Rzecznik praw obywatelskich o kontroli Facebooka
fot. RadioZET.pl

Dziś bez Facebooka czy twittera trudno zorganizować jakiekolwiek wydarzenie w sferze publicznej, ale to jest jedynie instrument. Powinniśmy się zastanowić, czy i jaki mamy wpływ i kontrolę nad tymi narzędziami – pytał rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar podczas Personal Democracy Forum w Gdańsku, dodając, że aktywność ludzi w mediach społecznościowych powinna jednocześnie budować zaangażowanie obywatelskie.

Zagłosuj

Czy pasuje ci aktualna polityka prywatności na Facebooku?

Liczba głosów:

Adam Bodnar wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. "Modne słowo: demokracja", gdzie wypowiadał się na temat roli mediów społecznościowych w budowaniu postaw obywatelskich. RPO twierdził, że w jego ocenie, wśród młodych ludzi brakuje zaangażowania w rzeczywistym świecie. Jako przykład podał „czarny protest”. - Kiedy kilka miesięcy temu doszło w Polsce do czarnego protestu, masowych manifestacji, to nie zauważyłem potem żadnych związanych z tym debat i dyskusji, które mogłyby wykorzystać energię tych demonstracji. Czegoś tu wyraźnie zabrakło – komentował rzecznik.

- Chcemy rozmawiać na temat stanu demokracji w Polsce, ale też i na świecie. Postaramy się zdiagnozować kondycję demokracji, która w wielu miejscach na świecie przeżywa kryzys, a także zastanowić się, co nas czeka w przyszłości - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej Marta Skotnicka z Fundacji ePaństwo, głównego organizatora imprezy.

Odbywające się w dniach 6-7 kwietnia w Gdańsku Personal Democracy Forum zostało zainaugurowane w 2004 roku w Nowym Jorku. To dwa dni wystąpień prelegenckich, interaktywnych warsztatów i sesji panelowych poświęconych badaniu i analizowaniu wpływu technologii na obszary polityki, rządu i społeczeństwa. Celem konferencji, organizowanej w Polsce corocznie od 2013 r. przez Fundację ePaństwo, jest wymiana doświadczeń i wzajemne kształtowanie opinii specjalistów, aktywistów, badaczy oraz przedstawicieli mediów i biznesu w temacie przyszłości demokracji na świecie.

RadioZET.pl/PAP/strz