Zamknij

Adam Borowski: wystąpienie Jakiego z partii to fikcja. Ale to jedyny polityk, który może dokonać zmiany

Redakcja
18.10.2018 12:19
Adam Borowski: wystąpienie Jakiego z partii to fikcja. Ale to jedyny polityk, który może dokonać zmiany
fot. Stefan Maszewski/REPORTER/East News

- Wystąpienie Patryka Jakiego z Solidarnej Polski to fikcja. Zawsze jest fikcją, jeżeli jakikolwiek urzędnik państwowy, idąc na stanowisko, które nominalnie jest bezpartyjne, zrzeka się członkostwa w partii – mówił gość Radia ZET, opozycjonista z czasów PRL a obecnie szef warszawskiego Klubu „Gazety Polskiej” Adam Borowski.

Chcesz wiedzieć wszystko pierwszy? Dołącz do grupy Newsy Radia ZET na Facebooku

Dodał, że Andrzej Duda też zrzekł się legitymacji partyjnej, ale wciąż musi realizować postulaty PiS. Gość Radia ZET uważa, że Jaki to „jedyny człowiek, który może dokonać realnej zmiany w ratuszu, ponieważ każdy inny kandydat, który nie ma za sobą aparatu, pogubi się”. - Np. pan Śpiewak - dobry człowiek - walczył przez całe lata z PO o mieszkańców tylko tyle, że on jest sam. Nie ma aparatu. Jak wejdzie do ratusza, to ci urzędnicy go zjedzą po prostu – komentował były działacz opozycji. Zaznacza, że polityk idzie do wyborów właśnie po to, by wcielać swoje idee.

Zobacz także

„Jaki nie będzie wspierał in vitro”

Pytany przez Beatę Lubecką o zmianę zdania Patryka Jakiego np. w sprawie in vitro, Adam Borowski odpowiada, że czasami kandydat musi zrezygnować z niektórych, wcześniejszych postulatów, by zostać wybranym. - Przypuszczam, że Jaki nie będzie wspierał in vitro – dodaje.

Piotr Guział prawą ręką Patryka Jakiego?

- Lewicowiec i oczywiście nie podoba mi się to. Tylko, żeby wygrać, czasem trzeba wchodzić w różne koalicje” – uważa Borowski. Jego zdaniem „czasami wchodzi się w koalicje lepsze lub gorsze po to tylko, by móc realizować swoje zasadnicze punkty programu”.

Zobacz także

Opozycjonista z czasów PRL uważa, że Hanna Gronkiewicz-Waltz „powinna być pociągnięta do odpowiedzialności, powinna mieć postawione zarzuty chociażby za niedopełnienie obowiązków”. - PO jest mafią, która opanowała Warszawę a Gronkiewicz dała na to pozwolenie” – uważa gość Radia ZET. Jego zdaniem obecna prezydent stolicy „powinna być zdyskwalifikowana jako urzędnik państwowy”.

Warszawiacy zadowoleni z jej rządów?

- Czasami ludzie robią niemądre rzeczy i każdy, kto zagłosuje na pana Trzaskowskiego jest niemądry – stwierdził.

Zobacz także

Pytany o taśmy z udziałem Mateusza Morawieckiego, były opozycjonista odpowiedział: - Te taśmy, w porównaniu z tym, co od 2014 roku słyszeliśmy w wykonaniu polityków PO, to jest Małe Miki. Dodał, że ludzie nie są dokonali i czasem mówią różne rzeczy. - Ja znam pana Morawieckiego, bo razem z nim byłem w jednej organizacji, którą kierował jego ojciec. To znakomity bankowiec – ocenił Borowski i dodaje, że Morawiecki robi teraz dużo dobrego dla Polski i dla „przeciętnego obywatela”.

RadioZET /JZ